Вперше в сучасній історії Naval Group: у Франції розрізали два атомні підводні човни навпіл, щоб зробити один новий (ФОТО)

Дві половини підводного човна "Perle" на суднобудівному заводі Шербур у Франції після того, як судно розрізали на початку цього року


Французький атомний підводний човен, серйозно пошкоджений внаслідок пожежі минулого року, був врятований зі сміття - розрізавши його на дві частини та приваривши відновлювану половину до частини іншого виведеного з експлуатації підводного човна.

За повідомленням міністерства оборони Франції, інтенсивна 14-годинна випадкова пожежа на підводному човні "Perle", який знаходився в сухому доці для ремонту, зробив непридатною передню частину човна. Він зазнав структурних пошкоджень сталевих деталей, які не підлягали ремонту.

Але задня половина 241-футового (73 метри) підводного човна, водотоннажністю 2600 тонн, не постраждала під час пожежі на суднобудівному заводі в Тулоні на півдні Франції.Французький підводний човен Perle в Портсмуті, Великобританія, у 2004 році


На щастя для французького флоту, один із сестринських катерів Perle, Saphir, який був звільнений з експлуатації у 2019 році, чекав демонтажу на корабельні в північно-західному порту Шербурга.
Передня частина Сафіру була структурно надійною, і французькі чиновники вирішили, що вона може поєднуватися з тилом Perle, щоб зробити один справний атакуючий підводний човен.
Пошкоджений Perle був перевезений з Тулона в Шербур на кораблі в грудні.
Згідно з повідомленням новин французького суднобудівного флоту Naval Group, у лютому робітники розрізали Perle навпіл і зробили те саме з Saphir у березні.
Пожежники поливають водою підводний човен Perle (праворуч) після пожежі, яка сталася на борту судна під час ремонту в Тулоні, Франція, 12 червня 2020 року

На початку цього місяця задня половина Perle і передня половина Saphir були поставлені на "ходунки" на суднобудівному заводі в Шербургу, щоб їх можна було ретельно вирівняти, а потім зварити разом, йдеться у звіті Морської групи.
Прессекретар Naval Group Клара Надараджане сказала, що робота по приєднанню буде завершена в найближчі місяці.
Отриманий підводний човен, який все ще називатимуть Perle, буде приблизно на чотири з половиною фути (1,4 метра) довший, ніж будь-який з його попередників, через утворення "зони стику", тоді як милі кабелів і труб, що проходять через підпункт буде сплайсировано, йдеться у звіті.
Зона стику також забезпечить місце для нових житлових приміщень, додавши трохи місця для екіпажу з 70 підводників.

Цифрове моделювання
Вся ця робота буде змонтована за допомогою тривимірної цифрової моделі перед спробою на борту підводного човна, повідомили в Naval Group.
Завдання передбачає 100 000 годин інженерних досліджень та 250 000 годин виробничих робіт 300 людей, йдеться в повідомленні.
Надараджане заявив, що галузеві норми не дозволяють компанії платити за операцію.
Perle, введений в експлуатацію в 1993 році, був найновішим із шести атомних підводних човнів класу «Rubis» на французькому флоті. Saphir, другий човен у своєму класі, введений в експлуатацію в 1984 році та служив впродовж 35 років до його виведення з експлуатації.
Французький підводний човен Saphir у серпні 2004 року

Заплановано замінити підводні човни класу "Rubis" у найближчі роки на нові атомні підводні човни Barracuda, перший з яких "Suffren" доставлений ​​на флот Франції в листопаді.
Але шостий підводний апарат Barracuda, як очікується, приєднається до флоту до 2030 року, тож півтора з половиною Perle знадобиться, щоб утримувати французькі підгрупи на необхідних шести, згідно з Naval Group.
Франк Феррер, директор програм підрозділу служб військово-морської групи, заявив у січні, що очікується, що новий Perle буде переміщений назад у Тулон наприкінці цього року для подальшої технічної роботи та модернізації своїх бойових систем перед тим, як увійти до французького флоту на початку 2023 року.
"Виконання такого типу проєктів за таких обставин, тобто ремонтні роботи, що передбачають з'єднання переднього і заднього кінців двох споріднених кораблів, звичайно, є першим в сучасній історії Naval Group", - сказав Феррер.

Сучасне підводне будівництво
Але це не перший у своєму роді човен.
"Військово-морські сили США зробили щось подібне до того, коли замінили ніс пошкодженого корабля San Francisco, який сів на мілину біля Гуаму у 2005 році, на ніс корабля Honolulu, який планувалося списати", - сказав Томас Шугарт, командир підводного човна ВМС США у відставці.
Такий ремонт робиться з нуля, сказав він.
"Звичайно, це передбачає багато роботи, але, мабуть, набагато менше, ніж будівництво цілком нового підводного човна", - сказав Шугарт, тепер співробітник Центру нової американської безпеки.
Шугарт заявив, що поточне будівництво підводних човнів по суті робить те, що роблять французи зараз у корабельні в Шербургу.
"Усі американські підводні човни нового покоління зараз будуються з використанням модульної конструкції, яка, по суті, складає шматки підводного човна, хоча, очевидно, більш запланованим способом, ніж у випадку з цим відремонтованим французьким підводним човном", - сказав він.
Відродження Perle, безумовно, є кращим результатом, ніж той, який пошкоджений вогнем підводний човен, USS Miami.
Спалений незадоволеним працівником суднобудівного заводу під час ремонту в Портсмуті, штат Мен, у 2012 році, Маямі коштувало б занадто багато, щоб повернути його до експлуатації, і його було списано, як брухт.
Минулого року надводний корабель ВМС США, десантний корабель USS Bonhomme Richard, постраждав від пожежі під час модернізації у Сан-Дієго.
Визначивши, що це займе до 3,2 мільярда доларів, і ремонт триватиме протягом семи років, ВМС наказав Bonhomme Richard списати в листопаді.
за матеріалами CNN


15.04.2021 1119
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3673
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3400
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455