Всесвітня організація охорони здоров'я не рекомендує вживати здоровим людям вітаміни D, C та цинк з метою профілактики COVID-19 чи для лікування коронавірусу.
За словами голови ВООЗ в Україні Ярна Хабіхта у відповідь "Радіо Свободі", вітаміни D і C та цинк мають вирішальне значення для доброго функціонування імунної системи й відіграють життєво важливу роль у зміцненні здоров’я та здоровому харчуванні, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
"Де тільки можливо, споживання мікроелементів має надходити зі збалансованого та різноманітного харчування, враховуючи фрукти, овочі та продукти тваринного походження. Вітамін D може вироблятися в шкірі під впливом сонячного світла або надходити через їжу з природних джерел (наприклад, з жирної риби, такої як лосось, тунець і скумбрія, риб’ячий жир, яловича печінка, сир і жовтки), або через збагачені вітаміном D продукти чи добавки, що містять вітамін D", — заявив Хабіхт.
Якщо ж показник вітаміну D у людини граничний або коли продукти, сповнені вітаміном D, не вживаються, а вплив сонячного світла обмежений, "рекомендовано вживати вітамін D у дозах 200–600 МО (міжнародних одиниць), залежно від віку, або відповідно до національних рекомендацій".
Шкідливі наслідки від надмірного вживання вітаміну D – гіперкальціурія та гіперкальціємія – не виникають при рекомендованих рівнях споживання, додав голова ВООЗ.
"Рекомендований прийом для всіх вікових груп все ще значно нижчий за найнижчий рівень побічних ефектів 50 мг/день", – сказав він.
Утім, щоб залишатися здоровими, каже голова ВООЗ в Україні, слід вживати здорову їжу, підтримувати фізичну активність і виконувати загальні рекомендації щодо фізичного дистанціювання, носіння маски, використання дезінфектора та перебування вдома при поганому самопочутті.
Хабіхт додав, що ВООЗ координує зусилля з розробки та оцінки препаратів для лікування COVID-19.
Читайте також:
ВООЗ оновила рекомендації щодо носіння масок
ВООЗ рекомендує носити маски людям, які перехворіли на COVID-19