Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що у світі щодня скорочується кількість нових випадків інфікування COVID-19. Попри сповільнення темпів розповсюдження хвороби організація наголосила на необхідності продовжувати дотримуватись заходів для боротьби з пандемією.
Як заявила експертка ВООЗ Марія ван Керкхове, на скорочення захворюваності вплинули кілька факторів, зокрема введенні країнами карантинні обмеження, професійність лікарів та тестування, пише Суспільне.
"Ми щодня спостерігаємо скорочення кількості виявлених випадків зараження у країнах, і це хороші новини. Це відбувається внаслідок цілого ряду факторів, але в першу чергу завдяки заходам, які вводять країни, які дозволяють переривати ланцюги передачі вірусу і запобігати новим випадкам", - заявила вона.
За її словами, кампанії з вакцинації населення також вплинули на поліпшення ситуації з поширенням вірусу.
"Вакцини також відіграють свою роль, однак це не означає, що заходи (карантин - ред.) можна скасовувати. Для багатьох країн настав дуже важливий період. Необхідно продовжувати дотримуватися обраного курсу і підходити до питання зняття обмежень дуже повільно", - додала вона.
Що відомо
-
Всесвітня організація охорони здоров’я закликала розвинені країни сповільнити темпи вакцинації населення від COVID-19. Таким чином, в організації хочуть домогтися, щоб препаратів вистачило менш заможним країнам.
-
ВООЗ розкритикувала рішення Євросоюзу щодо заборони експорту вакцин, що виробляються в рамках блоку.
-
Раніше гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус закликав країни, які вже отримали вакцину від коронавірусу, поділитися надлишками доз з іншими державами.
-
У ВООЗ заявили, що заможні країни скупили більшу частину вакцин від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали препарати.
Варто додати, що за даними МОЗ, восени доступ до вакцин від COVID-19 отримає 21 мільйон українців.
Також в Україні за кількістю нових випадків COVID-19 лідирує Прикарпаття. Так, за попередню добу виявили 498 випадків, серед них дев'ять - летальні.