Володимир Вакалюк, рекордсмен з Іллінців, проїхав на велосипеді 35 країн (фото)

 

 

 

Володимир Вакалюк, 56-річний мандрівник із села Іллінці, що на Снятинщині, став рекордсменом України. Він за 130 днів об’їхав на велосипеді 35 країн Європи та намотав 12 850 кілометрів.

 

Зараз чоловік планує новий рекорд – пройти пішки з Лісабона (Португалія) додому, обійшовши при цьому 18 країн.

 

Володимир Вакалюк говорить, що сидіти на одному місці для нього як тюрма, пише Репортер. Перед тим він уздовж і впоперек обійшов усі Карпати. Більше десяти разів піднімався на Говерлу, двічі там зустрічав Новий рік… Понад 10 років чоловік прожив у Португалії.

 

Змушений був їхати на заробітки через борги. Відробив і вирішив пожити трохи для себе. Там і згадав свою давню мрію – побачити світ. З португальською п’ятирічною візою це не було проблемою. Оскільки грошей на автобуси треба чимало, вирішив їхати ровером. Перед поїздкою Володимир кілька місяців шерстив інтернет, читав усе про велотуризм і розробляв маршрут – до найменших деталей. Потім довго шукав надійний транспорт. Нарешті замовив в інтернеті американський ровер марки «Kona» вартістю 800 євро.

 

Спершу Вакалюк планував об’їхати 55 країн. Мав доїхати аж до Єгипту. Не вдалося, бо підвели друзі – витратили гроші, які він лишив, аби ті час від часу надсилали йому на дорогу. Каже, 20 країн «вилетіло в трубу». Зі Стамбула мусив вертатися. Незважаючи на це, маршрут велосипедиста розтягнувся на 35 країн.

 

В Україну він в’їхав на 112-й день подорожі. Ще 12 днів намотував педалі Одещиною, Вінниччиною, Хмельниччиною, Львівщиною до Прикарпаття, а там – через Говерлу в Іллінці.

 

Володимир Вакалюк – рекордсмен з Іллінців – проїхав на велосипеді 35 країн. ФОТО

 

 

Найбільше вражали дороги, каже мандрівник. «Всюди, де я їздив, вони були просто ідеальними, – говорить Володимир. – Навіть польові, у Франції». Додає, що вражало ставлення людей – усі привітні й раді допомогти. «Мене не раз запрошували з дороги такого зарослого, бородатого до себе додому на сніданок чи обід, – пригадує Вакалюк. – Зупинялися машини, питали, чи можуть чимось допомогти.

 

Бувало, їхали зі мною по півгодини, аби провести до потрібної траси, а потім верталися до себе додому. В автосервісі латали камери – безкоштовно». На кордонах – жодних проб­лем. Прикордонники навіть фотографувалися з українцем на пам’ять. Щодо спілкування, то пан Володимир Вакалюк вільно володіє португальською, іспанською, трохи італійською та польською мовами. Спав у наметі. Лише один раз за всю мандрівку дозволив собі переночувати у готелі під Гамбургом. Знайшов порівняно дешевий – 40 євро. Сан-Маріно

 

«Ще починаючи з Франції, день у день, три тижні, були страшні зливи, максимум 11 градусів тепла, – розповідає рекордсмен. – Щодня залазив у мокрий спальник, спав у болоті. Готелі дорогі, два рази переночувати і вже по поїздці. Намет, спальник, одяг не встигали висохнути. Вже фарба злазила. Кліщі по тілу обсіли, як пса. Нерви не витримували, то дозволив собі заночувати у готелі. Привів себе в порядок – гайда у дорогу».

 

До речі, вся поїздка Вакалюкові обійшлася у 800 євро. Гроші витрачав на харчування, паром­ні переправи, велосипедні камери. На їжу йшло по 5-6 євро на день. Скуповувався у дешевих супермаркетах.

 

Також розповідає, що «підгодовувався» по обочинах. «Румунія, Молдавія – все у волоських горіхах, ставай і їж скільки влізе, – сміється мандрівник. – Пів-Польщі в яблуках, в Італії винограду – якого лиш не хочеш. Португалія, Іспанія – абрикоси, персики, мандарини, ківі, у Греції дуже багато мигдалю. А в нас здебільшого хащі…». Австрія, Віллач У містах Вакалюк надовго не затримувався. Зате практично з кожного додому привіз невеличкі пам’ятки. Підбирав гілки чи коріння дерев, вирізав із них химери, коли був час. Усе це віз із собою. Отак, каже, вище голови поскладає та їде. Зараз має таких під сотню. Кожна фігурка підписана, з якого міста, країни. До речі, в Португалії чоловік цим і заробляв – робив на продаж такі незвичні дерев’яні скульптури.

 

Зараз Володимир Вакалюк знову планує їхати в Португалію, аби підзаробити на новий рекорд. Хоче пройти пішки з Лісабону в Іллінці, обійшовши 18 країн.

 

 

Чорногорія

 

 

 

 

 

Сан-Маріно

 

 

 

Македонія

 

 

 

Австрія, Віллач

 

 

 

 

 

 

Греція

 

Франція, Париж

 

Село в Болгарії

 

Сербія

 

Сербія

 

Словенія

 

Словенія, Любляна

 

Словенія

 

Стамбул

 

Хельсінки

 

ВІКНА


04.08.2014 1266 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

922
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1911
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2780
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3409
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3644
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6803 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3827

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5639

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6753 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7599
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2429
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4692
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5086
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

447
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

915
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1783
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3370
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

890
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1751
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3661
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3854 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5417