Володимир Ар'єв: Влада, яка прийшла, за рік спромоглася довести людей до жебракування

У Коломиї з робочим візитом перебував народний депутат України Володимир Ар’єв. У своїй громадській приймальні, разом з помічником-консультантом Іваном Іванківим він приймав громадян.

 

Той, хто бажав міг поспілкуватися з нардепом і поставити свої запитання. Варто наголосити, що охочих було чимало.

 

Як результат роботи – звернення до міського голови й до суду. Про проблеми країни та її сьогодення з народним депутатом Володимиром Ар’євим вдалося поспілкуватися і журналістам тижневика «Коломийські ВІСТИ».

 

– Пане Володимире, з якими проблемами до Вас найчастіше звертаються люди? Що найбільше болить українцям?

 

Те, що я бачу, то це різке погіршення рівня життя людей і дуже багато з них просить допомогти матеріально.

 

Але народний депутат не має ресурсів, щоб матеріально допомогти всім. Звичайно, коли люди приходять до мене у відчаї і має місце критична ситуація, чи потрібні кошти на лікування, зважаючи на обставини, я намагаюся допомогти. Але коли людина просить гроші на прожиття – це страшно. Це свідчить – влада, яка прийшла, за рік спромоглася довести людей просто до жебракування.

 

Я зосередився на захисті тих людей, які можуть дати роботу іншим. Тобто, на захисті дрібних і середніх підприємців, які останнім часом найбільше потерпають від дій влади абсолютно всіх рівнів, від податкової, міліції, прокуратури та інших перевіряльників… Я впевнений, що краще допомогти знайти вудку, яка буде постійно годувати її власника, ніж один раз дати рибу. Моя головна мета – допомогти знайти спосіб як заробити на прожиття, а не демонстративно роздавати продукти харчування. Треба допомогти підприємцям, а вони, зі свого боку, створять нові робочі місця. Треба щось робити, бо дуже боляче дивитися як Україна перетворюється на націю жебраків.

 

– Проблеми підприємців нині постають дуже гостро. Як на Вашу думку, податковий майдан дав очікуваний ефект? Чи поліпшилося становище підприємців?

 

На жаль, податковий майдан вплинув на ситуацію мінімально, а те, що «хлопці» при владі хотіли собі робити, вони й далі роблять, і до того ж вони знищують малий і середній бізнес, який є основою для того, щоб суспільство міцніло і ставало справді громадянським і не залежним від влади. Статистика кількох юридичних фірм у Києві свідчить, що за останній період на 370 закритих фірм лише чотири відкрили. Ця ситуація просто жахлива!

 

Нещодавно був ще один майдан: люди з усієї України приїхали підтримати лідера опозиції Юлію Тимошенко. Як припускають, її хочуть засудити, так як і вашого лідера, а її соратника – Юрія Луценка. Чи, на Вашу думку, готове суспільство до більш рішучих кроків на захист своїх переконань і лідерів?

 

На мою думку, наразі суспільство ще не готове до рішучих кроків, але невдовзі життя просто підштовхне його до дій. Вже тепер є люди, які не мають за що прогодувати свої родини і їх ставатиме більше, оскільки влада проводить так звані «реформи». Але в життя впроваджується негативна частина реформ, а позитиву, який мав би бути через певний час просто не існує. Вони забули це закласти.

 

Юрій Луценко за ґратами, справа Юлії Володимирівни розглядається у суді… Чи не означає це, що хочуть закрити всіх опозиціонерів?

 

Так і є. Особливо тих, хто здатен повести за собою маси. Тому робиться все, щоб Луценка посадити, і ми вже знаємо, що дана команда Януковичем особисто посадити його мінімум на шість років. Так само дана команда визнати винною в суді Юлію Тимошенко. Як ми бачимо, робиться все це для того, щоб вони не могли брати участь у виборах 2012 року до Верховної Ради, а Тимошенко – у виборчих перегонах Президента України 2015 року.

 

- Не так давно ми відзначили 15-у річницю прийняття Конституції України. Для суспільства це не скільки святковий день, скільки день роздумів, адже багато хто нарікає, бо ж окремі статті конституції в нашій країні не діють. Пане Володимире, як Ви вважаєте, чи дотримуються в Україні принципів записаних в основному законі?

 

Конституція для кожного має бути основою в його діях. У нас деякі розділи діють, а деякі – ні. Мову ще бояться зачіпати, а ось щодо прав громадян ніхто особливо не зважає. Щодо нашого чиновництва, то складається таке враження, що Конституція це фетиш, яким треба помахати рукою і прикритися, що ось у мене конституція. Особливо, коли стосується його особистих інтересів. А коли доходить до справи і стосується роботи, то він об цю конституцію легко витре ноги і буде діяти не в межах закону, а з огляду на свої інтере­си. На жаль, у нас таких чиновників відсотків до 90.

 

– Першого липня почав діяти закон про засади боротьби з корупцією. На Вашу думку, чи він зможе справді змінити ситуацію в країні на краще?

 

Я дотепер не розумію, навіщо було скасовувати краще законодавство антикорупційне, яке було ухвалене в липні 2009 року, і в розробці якого я особисто брав участь? Я можу чітко провести порівняльний аналіз і бачу, що антикорупційний закон, який вступив у дію 1 липня значно слабший за попередній – це перше. Друге питання, це те, що ми маємо так звану вибіркову юстицію. Що це означає? Для одних – закон, для інших – все, що завгодно. Тобто, якщо треба буде проти когось використати цей закон – його використають. Якщо людина скоїла злочин і зробила корупційну справу – її справді згідно з законом можуть притягнути до відповідальності, але якщо вона з числа «своїх», «донецьких», то ця людина отримає індульгенцію, абсолютно незаконну, але реальну, і прокуратура закриє на це очі. До прикладу, Луценка судять за 40 тисяч гривень додатково нарахованих за 5 років пенсії водієві, а при цьому сина голови Укравтодору Демішкана відпустили за вбивство, в якому він зізнався, і мало того – проти нього закрили кримінальну справу. От вам і вибірковий підхід до закону. Тобто, про законність в країні абсолютно не йдеться.


– Нещодавно вступив у дію закон про доступ до інформації. Ви спілкуєтеся з людьми по всій Україні, то ж як гадаєте, чи відчули його переваги журналісти і чи виконують його чиновники?

 

Чиновники по всій Україні протистоять цьому законові і вони абсолютно не зацікавлені і не хочуть жодного доступу до інформації, яка може певним чином викрити їхні справи. Я спостерігав за дією цього закону у практичній площині, коли журналісти звернулися з запитами щодо оприлюднення податкових декларацій народних депутатів.

 

Частина обранців народу почала просто футболити запити по колу. Ті ж, хто хотіли виконати закон не влаштовували апаратних ігор, а показали свої декларації. Сила закону в тому, хто стоїть на його варті, а у нас на варті стоять не пси демократії, а я б назвав їх, бандитські шавки, які годуються з рук певних олігархічних і бандитських кланів, і закон використовують лише так як вигідно їм, а не працюють на народ України. Я це говорю і про прокуратуру, і про міліцію, і про податкову. Про всю систему нинішньої влади, яка працює не на пересічних українців, а на олігархічно-бандитські клани.

 

Оксана Островська, Коломийські Вісти


25.07.2011 2142 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1003
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2041
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2912
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3537
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3719
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6958 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5722

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6875 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7675
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2513
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4779
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

527
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

993
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1859
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3443
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1833
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3738
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3998 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5499