Власними зусиллями: вчителі та батьки осучаснили франківський ліцей №21 (ФОТО/ВІДЕО)

Яскравих кольорів їдальня, лабіринти, англійський алфавіт, сонячна система та математичні сходинки на стінах та підлозі, STEM-лабораторія.

Освітянка Світлана Клімковська вважає, що дітям у школі потрібно створити комфортне та затишне середовище, з такими умовами, щоб вони почували себе, як вдома, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Світлана пригадує, коли прийшла на посаду директорки школи № 21, найперше - разом із вчителями зробили ремонт у їдальні. Гроші шукали у спонсорів, допомогла і піклувальна рада.

"Коли діти прийшли на перше вересня - вони не впізнали її. Сіра їдальня, яка була в грибку, в якій, мені здається, було б навіть неприємно їсти, стала різнокольоровою, стала приємною з такими теплими, барвистими кольорами", - розповідає Світлана Клімковська.

Другим етапом змін були коридори. Грошей на повноцінний ремонт школи не залишилося. Було лише багато банок фарби, які виділив департамент освіти. За словами Світлани Клімковської, разом із вчителями вони створили робочу групу, яка почала втілювати задум.

Зробити школу сучасною. Світлана Клімковська
"Ось це ми говоримо про НУШ, але вона не тільки в класах має бути, а й в коридорах теж. Спочатку підключилося кілька вчителів із початкової школи. Але почали виходити з відпустки інші, і вони почали приєднуватися. І найцікавіше, що підійшли батьки і запитали: "А що ви таке малюєте? Нам можна долучитися?", - пригадує Світлана Клімковська.
Зробити школу сучасною. Світлана КлімковськаЗа місяць часу вчителі розмалювали стіни та підлогу: лабіринти, англійський алфавіт, сонячну систему та математичні сходинки.

"Старалися, щоб це не просто були малюнки, бо дитина раз побачила і пішла. Хотіли, щоб це були лабіринти, які дітям треба пройти. Драбинка, по якій діти б йшли вверх або опускалися вниз, якщо не так завдання виконали", - каже Світлана Клімковська.

Зробити школу сучасною. Світлана Клімковська

Зараз продовжує розвивати школу в.о. директора ліцею № 21 Олександра Лесюк, яка вже відкрила STEM-лабораторію. Там учні займаються роботехнікою, cхемотехнікою та моделюванням.
"STEM-лабораторія - це теж є особлива родзинка нашої школи, адже учні, починаючи із сьомого по одинадцятий клас, мають змогу докладніше дізнатися про природничі науки. Навчальний план школи урізноманітнений в цьому році тими факультативами, які ми плануємо у варіативній складовій навчального плану", - розповідає Олександра Лесюк.

Читайте також:
Копійка до копійки: прикарпатські вчителі вже сьомий рік власноруч ремонтують школу (ВІДЕО)


01.11.2020 1359
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455