Визначено психологічний портрет жінки, яка потерпіла від торгівлі людьми

Торгівля жінками давно вже стала явищем глобального масштабу, складовою частиною міжнародного кримінального бізнесу. Експлуатація жіночої праці й жіночого тіла призвела до появи міжнародної індустрії торгівлі жінками, адже дешева робоча сила українських жінок та злочинне використання їх у секс-бізнесі складають основи надприбутків посередників в Україні, а також за її кордонами.

Торгівля жінками не існувала б, якби не було попиту на дешеву робочу силу та дешеві сексуальні послуги жінок і дітей у більш розвинутих країнах, пише Фіртка з посиланням на Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

Саме на задоволення сексуальних потреб клієнтів цих країн спрямована діяльність злочинних угрупувань з розгалуженими міжнародними зв’язками, які «експортують» і експлуатують «живий товар». Тому це не тільки проблема нашої держави, але й складова організованої міжнародної злочинності, що є реальною загрозою для всієї міжнародної безпеки.

Українські жінки та дівчата потрапляють у закордонне рабство не випадково. Злочинцями-трафікерами ведеться активна пропаганда серед молодих жінок і дівчат нашої країни. Вони їдуть у невеличкі містечка та села, де підшукують молодих дівчат, сиріт, пропонуючи гарні заробітки.

Використовуючи недосвідчених дівчат та жінок, які шукають легші шляхи фінансового забезпечення та здійснення своїх мрій про роботу чи шлюб за кордоном, останнім часом торгівці людьми розгорнули організоване постачання жінок з України чоловікам в індустріально розвинені країни. Для цього активно використовується й інтернет, що став невід’ємним компонентом постачання на шлюбний ринок українських жінок та дівчат.

Як інструмент досягнення своїх цілей злочинні угрупування використовують корупційні схеми, які мають місце на різних рівнях державної влади. Зокрема через корумпованих представників державних структур терміново оформляються закордонні паспорти для жінок, здійснюється прикриття наявних злочинних груп та численних фірм із "працевлаштування за кордоном".

Трафікери найчастіше не є випадковими людьми. Насправді вони проходять відповідну підготовку й свідомо використовують отримані знання для маніпулювання жертвою. Для цього застосовуються типові насильницькі методи: зґвалтування (початок трафікінгу майже всіх жінок, потерпілих від торгівлі людьми, починається зі зґвалтування); маніпуляції з фізіологічними ритмами (сном), потребами (їжею) і почуттям приватності (жінка ніколи не залишається наодинці, з нею завжди хтось є); погрози вбивства чи вбивство на її очах інших жінок; постійне обмеження свободи й постійне насильство.

Трафікери запроваджують систему покарань, жорстких правил і наказів, яких жінкам потрібно дотримуватися. У ході контролю поведінки придушуються будь-які прояви особистої ініціативи жінки, навіть прості вчинки відбуваються тільки після особливого дозволу. Жорстокість трафікерів, постійний страх жінки, коли вона бачить, що буває з тими, хто хотів втекти, примушує її шукати шляхи емоційного відсторонення. А поряд – наркотики, алкоголь, які допомагають подолати страх, відразу до клієнтів, тугу за близькими. Тому часто жінки стають на шлях нарко/алкозалежності, або її умисно, для кращого контролю, змушують ставати залежною.

Їх вчать боятися всього: хазяїна, поліції, сутенера, власних думок, почуттів, вчинків. Провина та страх складають істотну частину життя жінки та трафікінгу.

Мета цього всього є суто економічна – жінок готують для використання як товар. А жінки у такому психічному стані вважають, що якщо вони хочуть залишитися живими, то у них немає іншого виходу, окрім як служити трафікерам.

Найчастіше потерпілі від трафікінга жінки повертаються на батьківщину примусово – шляхом депортації через порушення правил перебування за кордоном, за заняття проституцією, або відсутність паспорту чи фальшивий паспорт, який їм зробили трафікери.

Частина жінок повертається самостійно – відпрацювавши встановлений їм термін, що був умовою покриття боргу, або коли тяжко захворіли. Іноді їм вдається втекти, чи хтось може викупити їх із борделю.

Значна частина жінок повертається завдяки допомозі консульств України та за допомогою міжнародних організацій.

Жінки повертаються на Батьківщину дуже різні. Деякі виглядають звичайно, більшість змучені, пригнічені, у депресії; є збуджені, які плачуть, агресивні.

Майже всі мають поганий загальний фізичний стан: до 90% - різноманітні статеві хвороби, зокрема СНІД. Багато з них є нарко/алкозалежними. Для них характерний страх перед трафікерами, перед життям, перед майбутнім. Проте у деяких присутнє бажання помсти, бажання через поліцію покарати трафікерів.

Серед найбільш поширених реакцій жінок, які потерпіли від торгівлі людьми є:

СТРАХ, зокрема:

  • нічних кошмарів;
  • бути знайденою та покараною трафікером;
  • що отримала СНІД чи інше венеричне захворювання;
  • що проти неї буде порушена кримінальна справа, що буде покарана за проституцію;
  • що люди дізнаються, що вона була проституткою.

 ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ, зокрема:

  • що вона зробила помилку;
  • що вона так і не змогла заробити грошей для сім’ї;
  • що вона порушила закони пристойності та релігії.

ЗЛІСТЬ, зокрема:

  • на саму себе, через те, що «дозволила, щоб з нею таке сталося»;
  • на інших людей, тому що вони її не захистили;
  • на суспільство та державу;
  • на те, що її життя розбито.

ВІДЧУТТЯ БЕЗПОРАДНОСТІ, зокрема:

  • що «ніколи не буде краще»;
  • що в неї немає прав керувати своїм життям.

НЕДОВІРА, зокрема:

  • до всіх людей, хто її оточує, навіть до тих, які її не зрадили;
  • до своєї здатності правильно оцінювати людей та ситуацію.

ВІДЧУТТЯ ЗАГУБЛЕНОСТІ, зокрема:

  • нездатність залишатися спокійною в якомусь певному місці;
  • проблеми у визначенні днів;
  • проблеми із пам’яттю.

ШОК, зокрема: постійний шоковий стан і нездатність плакати.

Стан потерпілої, як жертви торгівлі людьми включає симптоми хронічної віктимізації, а саме:

  • низьку самооцінку;
  • виражене почуття провини;
  • страх перед майбутнім;
  • замкнутість, небажання розмовляти;
  • нестабільний емоційний стан, неможливість контролювати свої емоції;
  • відсутність інтересу до життя;
  • відчуття безнадії;
  • схильність до суїциду;
  • придушення статевого потягу;
  • іноді ненависть до чоловіків.

Ставши жертвою торгівлі людьми, перебуваючи за кордоном, найкращим рішенням буде звернення до правоохоронних органів тієї країни в якій перебуваєте, або до консульських установ тобто до посольства України.

В Івано-Франківській області за допомогою можна звернутися у Департамент соціальної політики обласної державної адміністрації (вул. Л.Курбаса, 2, тел. 0342 75-24-67) або управлінь соціального захисту районних державних адміністрацій відповідно до територіальної приналежності, БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» (вул. Крихівецька, 102, тел. 066 350 31 53, 097 791 14 84).

У місті Івано-Франківську рекомендуємо звертатися у Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, як відповідального суб’єкта за реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми (вул. Грушевського, 21, тел. 0342 53-40-79).

 

Дана публікація є можливою за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив (CanadafundforLocalInitiatives) в рамках реалізації Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради проєкту«Інформаційна кампанія «Протидія торгівлі жінками та дівчатами» (Informationalcampaign «Combatingtraffickinginwomenandgirls»). #CanadaFundUA


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Партнерський матеріал 


30.11.2021 888
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1957
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6849 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3856

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6805 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2462
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1815
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452