Візит Порошенка до Івано-Франківська: де був, що робив і що казав (фото+відео)

Сьогодні, 4 грудня в Івано-Франківську з робочим візитом перебував Президент Петро Порошенко.

З самого ранку комунальники наводили в місті порядок - чистили на вивозили сніг. Вздовж маршруту слідування Президента на центральних вулицях міста поліція встановила паркувальні фішки.

На початку зустрічі Президент зі студентами акапельно заспівали гімн України та хвилиною мовчання вшанували загиблих українських воїнів під час військових дій на Сході держави.

Також, разом з ректором ПНУ Ігорем Цепендою та батьками Петро Порошенко вшанував пам'ять загиблого Героя Небесної сотні Романа Гурика.

Під час зустрічі зі студентами Гарант підбив підсумки та досягнення України за час свого президентства.

За словами Порошенка, чи не найголовніше досягнення - це безвіз з Європою, коли україніці остаточно попрощалися з комунізмом та Радянським Союзом

Виступаючи перед студентами Глава держави наголосив, що «саме молоде покоління визначає курс держави».

«Ви, дорогі студенти, є майбутнє України. І саме тому ваші орієнтири надзвичайно важливі для нас», - наголосив Президент.

Глава держави нагадав, що саме студенти були першими, хто вийшов на захист європейських цінностей і європейського майбутнього України під час Революції Гідності.

«Рівно 5 років саме студентська молодь стала рушійною силою, яка стала на захист європейського напрямку нашої держави», - зазначив Петро Порошенко

Президент відмітив, що надзвичайно гордий за молодь.

Глава держави висловив переконання, що Європа без України не може бути повноцінною.

«Щодо руху України до ЄС та НАТО. Не вірте нікому, хто каже, що вступ України до ЄС і НАТО є неможливим. Це просто неправда. Це нам намагаються обрубати крила», - сказав Президент.

«Твердо переконаний, що як тільки ми будемо відповідати критеріям, які необхідні до вступу до ЄС, це питання буде поставлено відповідно до статі 49 Римського Договору. І ми отримаємо рішення. Без сумніву. Чому? Бо Європа не є повноцінною без України. І Європа в тому так само зацікавлена, як і Україна зацікавлена бути повноцінним членом Європейського Союзу», - наголосив Глава держави.

При цьому Президент зазначив, що він ініціював зміни до Конституції саме для того, щоб гарантувати незмінність європейського та євроатлантичного напрямку розвитку України.

«Вступ до ЄС і НАТО є не лише метою нашої політики, а є зобов’язанням, обов’язком української влади, включно з Президентом, Парламентом і Урядом, робити усе можливе, щоб стати повноцінним членом ЄС та НАТО», - додав Петро Порошенко. При цьому він нагадав свою участь в останньому Саміті НАТО в Брюсселі, коли «19 лідерів держав і урядів виступили за те, щоб тримати двері НАТО для України і Грузії відкритими».

Гарант пояснив, для чого був оголошений військовий стан та сказав, що розчулився, коли до нього сьогодні підійшла дівчинка-резервістка.

За словами П.Порошенка, дівчина попросила з ним сфотографуватися.

«Коли заходив в університет, до мене підійшла дуже молода дівчина і сказала, що повинна обов'язково сфотографуватися зі мною, бо вона резерв першої черги і зараз йде до військкомату. Я, чесно кажучи, думав, що це - зі школи, тому що дуже молодо виглядає для студентки», - розповів П.Порошенко.

Після цього в залі пролунали оплески.

«Ось, це правильна реакція українців на загрози для держави», - підкреслив П.Порошенко.

Наприкінці зустрічі Петро Порошенко пофотографувався зі всіма охочими.

Опісля Президент зустрівся з представниками ділових кіл.

Глава держави відзначив важливу роль бізнесу в напрацюванні стратегії реформування економіки України. Президент зауважив, що на перших зустрічах з підприємцями вони скаржилися, зокрема щодо проблем із поверненням податку на додану вартість, говорили про необхідність реформування валютного ринку та захисту від необґрунтованих перевірок.

В результаті були ухвалені рішення про врегулювання повернення ПДВ та валютний ринок, закони про припинення безпідставних перевірок, так звані «маски-шоу стоп». Ці закони, в тому числі передбачають відповідальність правоохоронців у випадку нанесення шкоди підприємцям.

Крім того, проведення судової реформи, гарантує бізнесу і громадянам право на справедливий захист. Також реформовано систему державних закупівель.

Окремо Глава держави акцентував на важливості захисту людей.

«З одного боку, це захист з точки зору безпеки. З іншого боку, це захист з точки зору рівня життя. Це не лише платоспроможний попит, а це відновлення справедливості. Тоді, коли мене питають, що робити зараз, коли внаслідок нібито відкриття кордонів велика кількість українців виїжджає на роботу за кордон, я завжди відповідаю, що є два шляхи: повернутися до СРСР і встановити «залізну завісу», або підвищити зарплату разом з продуктивністю праці всередині країни», - пояснив Президент.

Глава держави також відзначив важливість детінізації заробітних плат. За його словами, в першому кварталі 2019 року Україна має всі шанси встановити середню зарплату на рівні 10 тис. грн. Президент зауважив, що такі темпи мають зберігатися, щоб виграти у конкуренції за робочу силу.

Також, за словами Глави держави, нині опрацьовуються нові ініціативи, щодо податку на виведений капітал та запровадження органу фінансових розслідувань.

Президент наголосив, що Україна зайшла на потужний європейський ринок: «Ніхто нам там не закриє ринок, не обмежить постачання, не буде перешкоджати. Це вже буде запорукою нашого зростання. Це підготовча кампанія до членства в ЄС».

Він також подякував тим, хто в непрості часи інвестував і продовжував створювати робочі місця: «Ми з вами по один бік барикад».


ФОТО: Микола Лазаренко | Лілія Горковенко

 

Фотогалерея


04.12.2018 16226 2
Коментарі (2)

Василь 2018.12.04, 19:41

Треба було Порошенку показати який пізд*ц на дорозі з Обертина на Жуків. І нієдина гн*да навіть кулак піску на той лід не кинула. Автобуси не їздять бо голольод, а нашій владі пох*й. 

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471