Вітамінна зима

 

 

Взимку запаси вітамінів, накопичені в організмі з літа й осені, виснажуються. Мало сонячного світла, мало руху - не дивно що багато з нас взимку почуваються стомленими і роздратованими. Щоб не впасти в зимову сплячку, тіло і голова потребують нового заряду енергії, але де її взяти, коли до появи свіжих фруктів, ягід, овочів та зелені ще так далеко? За порадою газета звернулася до популярного прикарпатського травозная Івана Мужика.

 

Цілюща сила із зернятка

 

Згадаймо закони природи: найбільше поживних речовин зберігається не в плодах, а в насінні. Малесенькі паростки пророщеної пшениці, гречки, соняшнику, сої, кунжуту та багатьох інших рослин є справжніми вітамінними бомбами, які допоможуть пережити зиму здорово й бадьоро.

 

Коли насінина проростає, вона перебуває у фазі найбільшої життєвої активності, напружує усі свої сили, щоб закріпитися корінням у землі, сформувати паросток і спрямувати його до сонця. Пророщені зернята - це особливо цінна "жива" їжа, фактично, живий організм, з максимальною концентрацією вітамінів і поживних речовин для зародження нового життя. В цей час кількість ферментів, вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів у насінні збільшується в сотні разів. Споживаючи пророщені зерна, людина отримує неймовірний заряд енергії та сили, який неможливо порівняти з дією жодних хімічних сполук.

 

 

При регулярному споживанні пророщених зерен, наприклад, щодня протягом місяця відчутно підвищується імунітет, зростає гемоглобін, стимулюється обмін речовин кровотворення, організм ефективно позбавляється від шлаків та токсинів, омолоджуються усі системи організму і сповільнюються процеси старіння. Пророщені зерна також є відомим народним засобом для підняття потенції у чоловіків. Особливо корисно споживати їх дітям та людям похилого віку, вагітними, тим, хто страждає анемією і сезонною депресією, а також людям, які мають інтенсивну розумову чи фізичну працю. Пророщене насіння відоме своєю здатністю розсмоктувати різноманітні пухлини включно з раковими, поліпи та фіброми.

 

 

Пшенична терапія

 

Пророщені зерна можна споживати у сирому вигляді або додавати у салати. Пророщувати можна будь-які зерна, але найбільш цілющі властивості має пшениця. Фітотерапевт Іван Мужик радить такий спосіб пророщування: зерна промити кип'яченою водою, покласти у тарілку на кілька шарів марлі так, щоб зернинки були трохи окремо одна від одної, накрити зверху ще одним шаром марлі і залити невеликою кількістю злегка теплої кип'яченої води. Покласти у тепле й світле місце. Через дві доби, коли паростки виростуть на 1-2 мм, саме час їх спожити. Їсти паростки найкраще зранку або до обіду, інакше ввечері може бути важко заснути через їхній тонізуючий ефект.

 

Суттєве покращення самопочуття буде відчутне вже за два тижні. Жінкам особливо сподобається косметичний ефект пшеничної терапії - волосся помітно набирає сили і блиску так, що не порівняти з жодними шампунями чи процедурами у салоні краси. Міцнішають також нігті й зуби. З організму виводяться шлаки, які накопичувалися десятиліттями, нормалізується обмін речовин, тому зародки пшениці рекомендують при дієтах для схуднення. Але найприємніший результат - відчуття бадьорості і прилив сил. З пшеничною терапією можна також надовго забути про застуди, оскільки опірність організму зростає до максимуму. При тривалому споживанні пророщеної пшениці також суттєво покращується зір, зауважує Іван Мужик. Лікарі народної медицини навіть жартують, що якщо у людини немає грошей на операцію з корекції зору, то можна обійтися пшеницею. Щоб досягти найкращих результатів в оновленні організму, варто споживати пророщену пшеницю хоча б півроку.

 

 

Льон, квасоля, соя та інші

 

У пророщеному насінні льону дуже багато масла, каротину та слизу. Льон особливо рекомендують при запаленнях та виразках слизових шлунково-кишкового тракту. Насіння льону є рекордсменом за вмістом особливо цінних кислот - лінолевої та ліноленової. Однак слід знати, що воно діє як проносне.

 

Одним з найкращих засобів профілактики застуди в холодну пору року є зародки сочевиці. У них міститься багато кальцію, фосфору, магнію, цинку, заліза, міді, селену та вітаміни групи В. За кількістю вітаміну С пророщені зерна сочевиці обганяють більшість продуктів, адже з появою пагінців кількість вітаміну С у бобових культурах збільшується в 600 разів. Тому сочевицю рекомендують дітям та дорослим, які часто хворіють застудою, осблабленим, хворим на анемію, а також для профілактики бронхітів і пневмоній.

 

У проростках квасолі дуже багато білка, що легко засвоюється, вуглеводів і корисних жирів, а також калію, фосфору, міді, цинку, вітаміни групи В та вітамін С. Квасоля знижує рівень цукру в крові, а також має сечогінну та протимікробну дію. Її проростки рекомендують при атеросклерозі, порушеному ритмі серця та гастритах з пониженою кислотністю.

 

Один із лідерів за вмістом мікроелементів - пророщена соя. Окрім великої кількості заліза, магнію, цинку, фосфору, кальцію та селену, у ній міститься також марганець, фтор, мідь, кобальт та повний набір амінокислот, які необхідні людині. Завдяки такому природному багатству пророщена соя покращує діяльність мозку, нормалізує роботу печінки та чудово знімає втому і дратівливість. Особливо рекомендована людям з напруженою розумовою та фізичною працею.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА,

Галицький кореспондент

 


Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466