Вісім кроків до порозуміння в Івано-Франківській міській раді


Два сесійних засідання і 43 голоси "за" було потрібно депутатам Івано-Франківської міської ради для того, щоб відправити виконавчий комітет у відставку.

 

Баталії, які розгорнулися навколо питання звіту виконавчого комітету і висловлення незадоволення місцевими обранцями його роботою, а також категорична позиція міського голови у даному питанні викликали багато дискусій і припущень серед місцевих політиків і громадських діячів.

 

Звичайно, ця тема набула широкого обговорення і в ЗМІ. Усі почали з'ясовувати, хто ж винен і що буде далі…

 

Втім, дані події підтвердили факт, що у керівництві обласного центру Прикарпаття не все так добре, як видається на перший погляд. Дійшло навіть до того, що мер заявив про можливу відстаку у разі чергових магань перетворити виконком на «політичний клуб», а фракції більшості у міській раді звинуватили самого градоначальника у непрофесійності.

 

І це все в Івано-Франківську – свідомому націонал-патріотичному місті, де і міський голова, і та ж сама більшість запевняють у своїй вірності та відданості національним інтересам, ходять у вишиванках та тримають руки на серцях під час виконнаня національного гімну.

 

Чи то знову живемо за принципом – де три українці – там два гетьмани? (Читайте: де три сторони (мер – міська рада – виконком) – там керує невідомо хто)…

 

Проте, хто винен, а хто ні, мабуть буде вияснити не легко, бо винні у такій ституації – усі… А краще спробувати полічити кроки, які могли б зробити усі фігуранти «справи» назустріч одне одному. Що слід було б показати і франківцям, і жителям області, та й усій Україні для підтвердження того, що Івано-Франківськ – сучасне європейське місто з міцними традиціями і людьми, які заради спільного блага готові поступитися своїми інтересами.

 

Отже:

1. Усвідомлення того, що Івано-Франківськ – наш спільний дім і усе, що ми робимо – це ми робимо самі для себе, а не для когось іншого. І тут уже винні не «рука Кремля» чи «фактор Європи». Наша доля, наше життя і щодення у наших же руках.

2. Міського голову і міську раду обирали іванофранківці, тобто ми. І тому ми хочемо бачити результати роботи обидвох – і мера і ради, а не постійне пересмикування і протистояння, яке триває впродовж усієї каденції обох… У той час, як у місті є ряд нагальних проблем, над вирішенням яких варто задуматися усім.

3. Запровадження мораторію на позачергові вибори Івано-Франківського міського голови. Про імпічмент міського голови варто не згадувати до закінчення терміну його повноважень.

4. Мер повинен погодитися на одну посаду свого заступника від ВО «Свобода». Це було б правильним з тієї точки зору, що критикувати міського голову за роботу стало б складніше, адже взяти на себе відповідальність за якусь ділянку роботи – не просто.

5. Затвердити новий склад виконавчого комітету міської ради, одну половину якого складали б «люди Анушкевичуса», а іншу половину – його опоненти. В такому разі міський голова не матиме 100% контролю над цим органом, а інша сторона не матиме підстав для критики його роботи. Чи не перетвориться за таких умов виконком на бездіяльнісний орган та перенесення протистояння із сесійної зали міської ради на нього, невідомо. Втім, варто усвідомити значення перших двох пунктів усіма сторонами.

6. Чітке розмежування фінансових потоків, що контролюються мером (капітальні ремонти, ЖКГ тощо) та ВО «Свободою» (ЄРЦ, ремонт доріг, водоканал) та створення системи ефективного громадського нагляду та контролю за цими сферами. Відтак стане ясно, хто і як працює на своїй «ниві», і що для кого важливіше: розвивати галузі чи просто «збирати вершки».

7. Сесія міської ради не повинна у подальшому створювати перешкоди у роботі виконкому та міського голови, а також можна подумати над  ефективнішим функціонування громадського контролю (громадських рад) за діями усіх гілок влади у місті.

8. Ініціювати загальноміські громадські слухання, на які винести питання ефективної роботи міського голови, депутатів (кого і коли востаннє бачили на округах). І хто тут діє ефективніше щодо вирішення нагальних проблем мешканців обласного центру.

 

Можливо, при врахуванні таких позицій ми нарешті побачили б результати. Втім, це тільки припущення… А нас ще очікує чергова історія із затвердженням нового складу виконавчого комітету. Якщо такий буде… Усе тільки починається…


16.01.2013 Марія Лутчин 1272 10
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2775
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413