Virgin Hyperloop Річарда Бренсона виконала першу у світі поїздку пасажирів на супершвидкісній системі левітуючого потяга, заявила компанія у неділю. Це ключове випробування безпеки для технологій, які, як сподіваються у компанії, змінять перевезення людей та вантажів.
Керівники компанії Virgin Hyperloop Джош Гігел, її головний технологічний директор, та Сара Лучіан, директор Passenger Experience, досягли швидкості до 107 миль на годину (172 км/год) на полігоні компанії DevLoop в Лас-Вегасі, штат Невада, повідомляють у компанії.
"Я мав справжнє задоволення творити історію, яка розгортається на моїх очах", - сказав Ахмед Бін Сулаєм, голова Virgin Hyperloop, голова групи та виконавчий директор DP World.
Заснована в Лос-Анджелесі Hyperloop наближає майбутнє, коли левітуючі коробочки, набиті пасажирами та вантажем, мчаться через вакуумні трубки зі швидкістю 600 миль на годину (966 км/год) або швидше.
У системі гіперлупу, яка використовує магнітну левітацію, щоб забезпечити майже безшумну подорож, поїздка між Нью-Йорком і Вашингтоном займе всього 30 хвилин. Це було б вдвічі швидше, ніж комерційний реактивний рейс, і в чотири рази швидше, ніж швидкісний поїзд.
Раніше в Неваді компанія провела понад 400 випробувань без пасажирів.
Тест відбувся через місяць після того, як Reuters вперше повідомив, що Virgin Hyperloop обрав американський штат Західна Вірджинія для розміщення сертифікаційного центру на 500 мільйонів доларів та випробувальної доріжки, яка послужить полігоном для його технологій.
Компанія працює над сертифікацією безпеки до 2025 року та комерційною діяльністю до 2030 року.
Канадський Transpod та іспанський Zeleros також мають на меті підтримати традиційні пасажирські та вантажні мережі за допомогою подібних технологій, які, за їхніми словами, скоротять час поїздок, внаслідок чого зникнуть затори та шкода навколишньому середовищу, пов'язана з машинами, що працюють на бензині.
за матеріалами Reuters