Станом на 1 грудня в Івано-Франківській області найманим працівникам боргують 56,3 мільйона гривень.
Про це журналістці Фіртки повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.
Так, основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадала на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (46,5%) та на підприємства промисловості (38,5%).
Зокрема, станом на 1 грудня основна частка боргу припадала на підприємства Івано-Франківського району (89%). Частка боргу підприємств Калуського району склала 6,8%, Косівського – 3,8%, а Коломийського – 0,4%.
Зазначимо, що у підприємств Надвірнянського та Верховинського районів заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.
читайте також: Відомо, як за рік змінилося фінансове становище українців
Нагадаємо, станом на 1 листопада в Івано-Франківській області найманим працівникам боргували 55,3 мільйона гривень.
Водночас середня номінальна заробітна плата штатного працівника на Івано-Франківщині у листопаді склала 11 905 гривень.
Крім того, 63,5% опитаних українців, яким грошей не вистачає навіть на необхідні продукти, зазначили, що «терпіти теперішнє становище вже просто неможливо».
До слова, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання.
Заразом понад 36% роботодавців заявили, що планують збільшувати зарплати до кінця цього року, а 35,3% — залишать їх на поточному рівні. Ще 27,7% роботодавців досі не визначилися.
Зауважимо, що найвищі зарплати в IT-фахівців та фінансистів, а найнижчі – у медпрацівників, освітян та працівників ресторанів й готелів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ринок робітничих професій в Україні: найбільш популярні сфери та оплата праці
Не знаю як там загально по Калушу, а калуським лісникам взагалі зарплату можна не платити. Залишили Калуш без ялинок. Створили штучний дефіцит і продають за 700 гривень. Ще поліція з ними у спілці всіх під "сухий ялинковий закон", хто власну зоче продати.
Влада Калуша взагалі вперше штучну ялинку поставила.
Калуш - село без ялинок на Новий Рік.