Станом на 1 листопада в Івано-Франківській області найманим працівникам боргують 55,3 мільйона гривень.
Про це Фіртці повідомили у Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області.
Основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадала на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (44,1%) та на підприємства промисловості (39,3%).
Кількість працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, на 1 листопада становила 2 419 осіб, що складає 1,3% середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області.
Кожному із зазначених працівників не виплатили в середньому по 22 900 гривень, що у 1,9 раза перевищує середню заробітну плату за жовтень цього року.
Зокрема, на 1 листопада основна частка боргу припадала на підприємства Івано-Франківського району (88,7%). Частка боргу підприємств Калуського району склала 7%, Коломийського – 0,5%, а Косівського – 3,8%.
Зазначимо, що у підприємств Надвірнянського та Верховинського районів заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.
У порівнянні з 1 жовтнем сума боргу працівникам підприємств області збільшилась на 2,2 мільйона гривень або на 4,2%.
У жовтні сума невиплаченої заробітної плати збільшилася у підприємств Калуського (на 6,5%) та Івано-Франківського (на 3,8%) районів.
Також виник борг у Коломийському районі в сумі 282 600 гривень. Водночас у підприємств Косівського району сума заборгованості зменшилась на 3,2%.
читайте також: Ринок праці у листопаді: найоплачуваніші професії та середня зарплатня
Нагадаємо, станом на 1 листопада в Івано-Франківській області найманим працівникам боргують 55,3 мільйона гривень.
Водночас в Україні за шість місяців 2021 року заборгованість зросла до понад трьох мільярдів гривень.
До слова, для 84,8% українців найважливішим критерієм під час вибору роботи є рівень заробітної плати. Менш важливими для опитаних є страхування, оплата навчання, компенсація проїзду, бонуси та цікаві завдання.
Заразом понад 36% роботодавців заявили, що планують збільшувати зарплати до кінця цього року, а 35,3% — залишать їх на поточному рівні. Ще 27,7% роботодавців досі не визначилися.
Додамо, що найвищі зарплати в IT-фахівців та фінансистів, а найнижчі – у медпрацівників, освітян та працівників ресторанів й готелів.
Зауважимо, що в Україні найбільше трудових мігрантів, які працюють за кордоном, походять із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рівень добробуту родини: понад 14% українців не вистачає навіть на їжу
Середня зарплатня на Прикарпатті: відомо, у яких галузях найбільше платять
Ринок праці та середня зарплата у регіонах України: яка ситуація в Івано-Франківській області