Вікторія Гоголь: Плани у нас максимальні

 

/data/blog/81689/50587c12957794b6defa750e26b8d001.jpg

 

Івано-Франківська тенісистка Вікторія Гоголь зі спортклубу "AliaS" не лише успішно грає на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а й виступає за німецький тенісний клуб.

 

Вона розказала, як потрапила до Німеччини, який турнір став для неї переломним, а також чому вона не хоче полишати рідне місто.

 

- Ти нещодавно повернулась з Німеччини, де виступаєш за один з місцевих тенісних клубів. Розкажи, що це були за змагання.

- Тенісні клуби в Німеччині розділені на ліги, як і в інших видах спорту, тож протягом сезону є певна кількість регулярних матчів. Я виступаю за клуб з містечка Бакнанг, що від за кілька кілометрів від Штутгарта. Команда представлена в Оберлізі (ліга федеральної землі Баден-Вюртемберг). Минулого року ми виступали дивізіоном нижче, але вдало провели сезон і вибороли право підвищитись у класі. Цьогоріч я була там у червні та липні. Провела шість матчів і у всіх перемогла. Загалом наш клуб зараз непогано йде у підсумковій таблиці учасників турніру.

- Наскільки часто тобі треба бувати в Німеччині?

- Я виступаю як у звичайних регулярних змаганнях, так і на міжнародних  турнірах. Влітку зазвичай граю на серйозніших кубках із призовим фондом. Здебільшого матчі відбуваються у травні-червні. Є й зимові ігри у клубі, у яких я також беру участь. Цьогорічний сезон буде дуже виснажливим. Запланували із тренерами і, що важливо,  вдало провели навчально-тренувальні збори в Італії, у середньогір’ї.  Успішно продовжуємо підготовку до міжнародних турнірів ITF у Європі та всеукраїнських турнірів, зокрема чемпіонату України.

- В Івано-Франківську ти зараз тренуєшся у спортклубі "AliaS". А коли і де ти почала займатись тенісом і як потрапила до німецького клубу?

- Я почала відвідувати заняття з тенісу у чотири року. Перший тренер – Валерій Чунін, якого, на жаль, уже немає в живих. У 10 років мені випала нагода тренуватись у Німеччині. Починала тоді не в клубі, а зі зборів і кількох змагань. Мене помітили тенісні скаути, були оглядові тренування, я себе добре показала у спарингах.  Шлях до основного складу  "Бакнангу" був важким і тернистим. Якби не "AliaS", то міжнародного успіху не було б.

- До речі, твоя старша сестра Марія також тенісистка...

- Так, власне. Батьки у нас не активні спортсмени, але дуже люблять спорт. Тато в молодості був гідним суперником у настільному тенісі та футболі, добре знав внутрішній світ спорту. Мама усіляко підтримувала його бажання щодо нашого спортивного майбутнього.  Першою почала займатись Марія, і коли я ще була маленькою, то завжди брала тенісні м’ячики погратись. Пізніше так вийшло, що і я почала займатись цим видом спорту. Зараз Марія вже не виступає, вона – мій тренер в "AliaS".

- Хто ще з тренерів з тобою працює?

-  У мене два основні тренери: Марія займається вдосконаленням моєї техніки, а Олександр Фотуйма працює над фізичною і психологічною підготовкою.

- Як ти зараз оцінюєш рівень юніорського тенісу в Україні?

- Кілька років тому ситуація була складна, змагання проводились рідко, гравців було мало. До того ж, багато спортсменок мого віку виїжджають до США – на навчання. Там діють програми і є гранти, за якими тенісисти отримують стипендію і можуть грати за певний університет.  На даному етапі в Україні є група зовсім юних тенісисток, які створюють гідну конкуренцію на національному рівні. Це дуже важливо. Рівень чемпіонату, підготовки дівчат суттєво зріс, тож можемо розраховувати й на міжнародні успіхи. Взагалі, зараз у нас теніс активно розвивається, є багато змагань, чого не було в моєму дитинстві.

- Ти виступаєш у юніорах  останній рік і скоро вже перейдеш до дорослого тенісу. Готова до цього?

- Так, я відчуваю, що вже готова. Тренери підвели мене якраз до піку форми, тож в мене достатньо сил. У серпні я вперше бажаю спробувати свої сили у дорослому чемпіонаті України. Плани в нас максимальні. Взагалі я би хотіла якомога довше грати в теніс, і зараз всі мої думки про наступні змагання та результати у них.

- Окрім чемпіонату України які в тебе найближчі змагальні плани?

- У кінці липня їду в Німеччину, де зіграю на турнірі світового рівня у Хехінгені із призовим фондом 25 тис. доларів. Це буде, напевне, перший мій такий серйозний міжнародний старт. Захищатиму честь рідного міста й "AliaS".

- Який турнір або матч запам’ятався тобі найбільше?

- Переломним був сезон 2012-2013 років. Перехід до групи юніорів завжди психологічно складний, і особливо виснажливим виявилося літо 2012 року. В Німеччині було п’ять турнірів  підряд, а загальна тривалість змагань сягала 17  днів. Виступала у тому сезоні цілком успішно, а апогеєм стало третє місце на знаковому для мене кубку "Mercedes Cup". Приємно було стояти на п’єдесталі пошани змагань, які дали путівку в світовий теніс таким зіркам, як  Штеффі Граф, Моніка Селеш, Мартіна Хінгіс. Це найбільше європейське спортивне досягнення для мене. Після цього турніру я стала впевненішою в собі, відповідальнішою, полярно змінилися мотиви тренувань. Це для мене було сильним поштовхом. Важливо, що саме після цього турніру прийшли знакові успіхи в Україні. Це не лише мій успіх, це результат роботи тренерів, терпимості і підтримки батьків.

- Ти виступаєш і в Україні, і в Німеччині, а в якій країні бачиш себе в майбутньому?

- Я не хочу їхати з України. У мене є перспективи в Німеччині, я могла би там залишитись, але мене туди не тягне. Мені подобається наша команда, у нас чудова атмосфера у спортклубі, наше місто активно розвивається, і я хочу лишитись тут.

 

sport.if.ua


15.07.2015 1709 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455