Віктор Вінтоняк: Усі ресурси терплячості вичерпані: народу потрібні не білборди, а живі гроші…

 

На ранковому запливі майстер спорту СРСР з веслування на каное, чемпіон України та призер всесоюзних змагань Віктор Вінтоняк та майстер спорту України, чемпіон і срібний призер чемпіонату Європи серед молоді U-23 2006 року Микола Періг.

 

Інтервю з кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №83 Віктором Вінтоняком.

 

  • Вікторе Михайловичу, я впевнена, що сьогодні кожний тверезомислячий громадянин України щиро хвилюється за її долю. Який меседж Ви, як майбутній депутат Верховної Ради, нове обличчя в політиці, несете народові України і насамперед громаді Івано-Франківська? Як нам бути, як нам діяти в нинішніх реаліях: брати до рук зброю чи, покладаючись на Бога, стояти з квітами?

ВВ: Якщо коротко, насамперед треба покладатися на Бога. В цьому формулюванні закладено миролюбність і мужність нашого народу, котрий не одне століття витримував удари долі. А якщо трохи ширше, то я взагалі проти того, щоб брати зброю до рук, допоки територіальний конфлікт не переріс у національний, як це відбувалось, до прикладу, в 30-ті роки XX століття під час Голодомору, коли цілеспрямовано знищували мільйони українців. Протистояння на окремій території здебільшого можна вирішити шляхом дипломатії. А от національне питання, те, що стосується існування українців як нації, – це для мене, як і для кожного українця, найсвятіше. Сьогодні герої всі: і ті, хто проливає за Україну кров, і ті, хто пропускає через серце біль за епохальний трагізм нашого народу. Тому всім нам треба не пасивно споглядати за нав’язаним ззовні «добрими» ворогами протистоянням, а реально почати будувати нову державу – таку, про яку мріяли Сковорода, Шевченко, Франко, Бандера та багато інших наших національних духовних лідерів.Наш «добрий» ворог має знати, що сьогодні Україна і її народ – інші. Нас, тих, хто прагне щасливої України, – мільйони. Тому нам потрібна нова держава. А нова держава потребує нової влади, нових, сучасно мислячих людей. Тих, котрі, дивлячись у дзеркало, насамперед бачать дзеркало, а вже потім своє відображення у ньому. Збережемо Україну разом, щоб наше дзеркало – наша Батьківщина – завжди було цільне, без тріщин.

  • Експерти, котрі слідкують за передвиборчими програмами, які в ЦВК представили кандидати в народні депутати по виборчому округу № 83, зауважують, що в цих програмах слабо представлені соціальні проблеми, які стосуються Івано-Франківська. Яке місце у Вашій передвиборчій програмі займає соціальна тема нашого міста?

ВВ: Звичайно, першочергове. Але я вважаю, що проблеми потрібно систематично обговорювати з громадою нашого міста, щоб разом окреслити ті, які потребують нагального вирішення. Коли ми говоримо про передвиборчі програми кандидатів у депутати, які стосуються соціальних чи інших сфер, не слід забувати, що сьогодні в житті нашого народу всі проблеми першочергові. Тому треба працювати над їх реальним вирішенням, не накопичуючи їх.

  • Сьогодні від влади часто чути про необхідність проведення «непопулярних» реформ в економіці. Ви, як професійний фінансист, поділяєте такий підхід влади до цієї сфери у час, коли політична криза в Україні тільки починає набирати обертів?

ВВ: Ви дуже точно сформулювали це запитання. За існуючої політичної ситуації проводити в економіці «непопулярні» реформи просто небезпечно, адже єдність країни під загрозою, а вибори ще попереду. На мою думку, насамперед «непопулярні» реформи треба провести не в економіці, а в політиці, щоб народ упевнився в тому, що державою керують люди не тільки з українським обличчям, а й з українським серцем. Тоді й економіку держави буде реформовано так, щоб реформи були якомога менш болісними для кожного громадянина.А щоби стабілізувати економічну ситуацію в державі, передусім потрібно реформувати податкову систему. Високі податки «виштовхують» інвесторів з України, а вітчизняний бізнес стає неконкурентоспроможним.Немає мотивації для впровадження в економіку нових креативних ідей та технологій. Тому моє завдання у Верховній Раді – насамперед її розпустити і в найкоротший термін провести позачергові парламентські вибори. До нової Верховної Ради повинні прийти люди, котрим буде чужа формула життя, з якою досі не можуть розлучитися політики: «народу – демагогія, а олігархам – спецзакони з-під прилавка». Всім нам потрібно усвідомити, що державна казна – порожня, а місцева – тим паче. Незабаром усім стане зрозумілою роль інтелекту, книги, освіти, культури, здоров’я, способу життя і роль професіоналів у вирішенні проблем як на місцевому, так і на державному рівнях.

  • Яку роль у Вашому житті відіграють книга, книговидавництво, те, чим Ви так захоплено займаєтеся? Всім відомо, що ця сфера для прибутків безперспективна. А для фінансиста це хобі?

ВВ: Книга для мене, перш за все, найважливіший матеріал для будівництва міцної держави. Книга – єдиний надійний національний дах, під яким разом живе весь український народ. Книга – найзахищеніше сховище нашої рідної української мови. Якщо хочеш знищити народ, не обов’язково йти проти нього війною. Достатньо змусити його перестати читати. З часом нічим не підживлений національний інтелект починає знищувати себе сам. Тому страшна не корупція, а її недооцінка: чому, де і коли вона виникає? Я дуже стривожений статистикою, що стосується українського книговидання. Таке безвідповідальне ставлення держави до української книги знищує прагнення українських письменників писати. З огляду на це ми з однодумцями і започаткували фестиваль «Карпатська Мантикора» для молодих письменників, котрі пишуть українською мовою.

  • Ви часто говорите про відсутність нормативно-правової бази для врегулювання відносин між позичальниками та кредиторами. Тобто держава повинна втрутитися, щоб банки списали боргові зобов’язання позичальників?

ВВ: Ні. Кредити треба повернути, щоб розвивалися фінансові інститути. Але я маю на увазі те, що бачу з тієї жахливої статистики, яку всі замовчують. Через нестабільну економічну ситуацію в державі немало наших громадян, щоби розрахуватися з банками за взяті в них кредитні кошти, змушені продавати свої органи. Я вже не говорю про факти самогубства з цієї самої причини. Хтозна, скільки успішних бізнесменів вийде із нинішніх банкрутів, котрі набили ґулі в цій справі, якщо на законодавчому рівні допомогти їм вийти з боргової ями?

  • Ваших опонентів мешканці Івано-Франківська вже бачать на вулицях міста. Їх портрети з’явились на білбордах, а Ви себе не афішуєте. Чому?

ВВ: Це добре, якщо громада міста бачить їх хоча б перед виборами і тільки в центрі міста. Але я не чув, щоб хтось бачив їх на Набережній в Івано-Франківську. Нехай там зупиняють водіїв таксі і запитують, який у них настрій, в якому стані їхні автівки-годувальниці. Хай запитають: «Де Ваші попередні обіцянки?» Ідейні банкрути для прикриття політичної та економічної нежиттєздатності своїх передвиборчих кампаній застосовують білборди величезних розмірів завдяки непрозорим коштам в тіні захованих благодійників. Мої можливості дозволяють мені обклеїти власними портретами весь Івано-Франківськ, але я не можу собі цього дозволити. Я оплачую навчання кількох студентів з числа наших спортсменів у вишах. Ті кошти, котрі я міг витратити на білборди, я виділив на стипендії кільком талановитим учням загальноосвітніх шкіл нашої області. І вони отримуватимуть ці кошти впродовж кількох років починаючи з вересня цього року. Білборди забудуть, а про цих дітей незабаром почує не тільки Україна, а й світ. Я цим пишаюсь. Мене це надихає. Думаю, що така дешева форма впізнаваності, як білборди, скоро залишиться в минулому як одна із форм введення виборця в оману. Я кожного дня зустрічаюся з громадянами нашого міста, спілкуюся з ними, дивлячись їм в очі. Навіть якщо на виборах я займу останнє місце, це ніяк не змінить моєї відповідальності перед моїм містом. Усі ресурси терплячості вичерпані. Народу потрібні не білборди, а живі гроші, здорова доступна їжа, якісні ліки, щира увага та повага.

  • Вас не турбує те, що, попри Вашу добру волю до меценатської діяльності, мешканцям нашого міста мало відома Ваша особа? Це не вплине на Ваш рейтинг на виборах?

ВВ: Звичайно, вплине. Я ж не займаюся піаром Віктора Вінтоняка. Зате я знаю проблеми громади нашого міста, намагаюся в міру своїх можливостей вирішувати їх і ні від кого не чекаю за це оплесків. Це моє місто, мій дім. Я тут живу. Тут живуть моя мама, моя сім’я, мої друзі. В цьому місті намагаємося реалізувати наші ідеї, наші здібності. Намагаємося зробити Франківськ містом, яке б стало містом гідного життя громади, містом справедливості, свободи, щастя. Це основне завдання політика. А писати проекти для гасел заради привабливості не те що аморально, а злочинно. Це означає красти у народу мрію. Гадаю, потрібен закон, який би захищав народ від мародерів мрії.

  • Вікторе Михайловичу, дякую Вам за інтерв’ю та бажаю успіхів.

ВВ: Дякую і Вам та всім Вашим колегам-журналістам за активну участь у житті нашої держави.

                                                                                      Записала інтерв’юОльга Котюк

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Засновник Фестивалю ковальського мистецтва Віктор Вінтоняк: Треба сказати, що в Івано-Франківську фестивальний рух занедбаний

На ковальський фестиваль до Івано-Франківська приїхали росіяни, «щоб підтримати друзів- українців»

В Івано-Франківську стартував XII Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів 2014» (фоторепортаж)

Віктор Вінтоняк: Не бачу конкурентів

Місто, в якому ми живемо, - теж наш дім

"Цинамоновий Хрущ" подарував Леонідові Кравчуку унікальний "Атляс України й сумежних країв" та запросив першого президента на Прикарпаття (фото)

Івано-Франківськ та Арлінгтон (США) стали побратимами (фото)

Національна Бібліотека Білорусі отримала в дарунок книгу від Прикарпаття

Конфлікт. Дрібні "жуліки" і негідники у владі vs юні спортсмени здатні на Вчинок (відео, документи)

Веслувальники везуть на Прикарпаття дві "бронзи" з Канади

Тринадцять нагород завоювали прикарпатські веслувальники на чемпіонаті України


23.05.2014 674 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466