Вже п’ять років Іван Луцак з села Великий Ключів, що на Коломийщині виготовляє ювелірні прикраси.
Кореспондентка Фіртки поспілкувалась з фахівцем та дізналась про деталі його роботи.
Хлопець навчався у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва, на ювелірному факультеті. Все своє життя захоплюється мистецтвом, тому обрав для себе таку професію.
"Спочатку я йшов по лінії малювання, з дитинства відвідував художню школу, згодом вступив у коледж і тут вже вирішив спробувати створити для себе щось такого плану, як вироби з металу", - зізнається хлопець.
Іван Луцак розповідає, дизайн для своїх робіт придумує самостійно, головне в цій роботі – уява. Зі срібла може виготовити все, що завгодно, тут велику роль відіграє час та бажання творити.
"Щоб створити певну прикрасу кожному ювелірові необхідно знати спочатку її об’єм, чи то сережки, браслет, або кольє. Потім приготувати ескіз, важливо пам’ятати про вподобання замовника, кожен чорновий варіант оговорюється з ним, після узгодження, якщо в цьому є необхідність, можна щось виправити, додати, як ні, то одразу після затвердження я приступаю до виготовлення", - продовжує ювелір.
Фахівець продовжує, після затвердження ескізу розпочинається найцікавіше, робота з коштовними металами.
"Спочатку – це плавлення срібла, у спеціально відведеному посуді. Далі розтоплене срібло заливаємо у форму - отримуємо пластину, яку пропускаємо через машину «вальце», бо важливо, щоб метал був дуже тонким. Тут все залежить від прикраси та її розміру. Наступний етап – наносимо малюнок на пластину, випилюємо його до потрібного нам розміру та дизайну", - ділиться Іван.
Хлопець переконує робота з коштовними металами не є легка, бо потребує багато часу і терпіння. Наразі, майстер пишається кожним своїм виробом.
"За всі п’ять років я зробив досить багато різних виробів, скільки їх виготовив в коледжі - вже не згадаю. Найважче було виготовити Панагию (невеликий багатоприкрашений образ Богоматері) та гуцульський ремінь, поєднання металів: латунь, мідь, срібло".
На цьому юнак не планує зупинятись, мріє створити власну ювелірну майстерню на Коломийщині, в якій не тільки буде створювати прикраси, а й навчатиме цього ремесла інших.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прикарпатський колекціонер збирає автентичні гуцульські вишиванки (ВІДЕО)
Франківська художниця творить картини з епоксидної смоли (ВІДЕО)