Викликання привида "Галицького Сепаратизму"

Привид «автономізації» ніколи остаточно не зникав з українських просторів. На початку 90-их його було видно політично неозброєним оком, пізніше для його матеріалізації різні сили закликали різних шаманів.

 

Більшість експертів вважає, що політичний розрив між Сходом і Заходом України за останні місяці поглибився, в першу чергу завдяки радикалізації протестних настроїв в Галичині (згадаймо хоча б сепаратистські заяви Юрія Андруховича). Вони переконані, що тенденція посилення цих сепаратистських тенденцій на Заході України триватиме,  і що вона вже у найближчому майбутньому може загрожувати стабільному розвиткові України.

 

Вони вважають, що в теперішньому оточенні президента В.Януковича існує впливова група політиків, які симпатизують ідеї «м’якої політичної ізоляції» Галичини шляхом створення з трьох «галицьких» областей більш або менш виразного автономного утворення, в якому існуватиме відносно самостійна політична еліта та специфічний «політичний клімат», відмінний від політичних настроїв решти України.

 

На думку експертів «Фіртки-Магус», теперішня київська влада була б зацікавлена у тому, щоби на чолі західноукраїнської політичної еліти стояли дві ворогуючі (та приблизно однакові за впливом і ресурсами) політичні групи, які умовно можна окреслити як «радикальна група» і «націонал-ліберальна група». Ці групи замкнулись би в межах Галичини у взаємному протистоянні, і були б неспроможні відправляти десанти на київські акції та майдани.

 

На думку деяких аналітиків, лідери «радикальної групи» вже визначилися в особі О.Тягнибока та його оточення (І.Фаріон, О.Сич та інші), а лідером західноукраїнських «націонал-лібералів» Київ не проти бачити когось з діячів «Нашої України» або «Фронту Змін», такого, який має на Заході України політичних союзників в органах місцевої влади і симпатизуючий йому електорат.

 

Якби А.Яценюк або Б.Тарасюк були «природними галичанами», вони могли би претендувати на таку роль, але, з огляду на кланово-етнічну природу української влади, таким лідером радше зміг би стати хтось із львівської «націонал-ліберальної команди». На заваді цьому проектові стоять як відсутність яскравих нескомпроментованих політиків з ліберального табору, так і їхня «генетична» розсвареність та межова взаємна недовіра.

 

З іншого боку, «віддавати» Західну Україну на повну волю радикальним націоналістам (навіть керованим) Київ навряд чи ризикне. Адже в політиці все швидко змінюється і набравший політичної ваги «дресирований монстр» завтра з радістю спробує загризти свого «творця і дресирувальника». Теперішні правителі України далеко не наївні люди і все це чудово розуміють.

 

Якби Ю.Тимошенко була б більш гнучким та далекоглядним політиком, вона могла б отримати від діючої влади своєрідний «карт-бланш» на владу (або напіввладу) у Галичині. Ситуація, коли «національно зафарбований» БЮТ в західних областях надовго б зайнявся перетягуванням політичного канату з ВО «Свободою», влаштувала би чиновницько-олігархічний Київ. Але Тимошенко, зрозуміло, не бачить себе ані на посаді голови Львівської ОДА (з перспективою стати «політмамою» трьох областей), ані в якості «карпатської валькірії», що звиває собі неприступне гніздечко у гірському краї. Відповідно, західноукраїнські перспективи БЮТу наразі виглядають непевними, якщо не сказати гірше.

 

Таким чином, Західна Україна для центральної української влади продовжує залишатись таким собі «скорпіоном під каменем», який лише чекає політичних присмерків, щоби вийти на полювання. І плани деяких політиків посадити цього «скорпіона» в «автономну банку» залишаються поки що тільки планами.

 

Привид залишається привидом.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»


Коментарі (7)

коломиєць 2011.02.28, 17:33
Колись(за Маркса)привид бродив по Європі,за Лєніна прбрався В Расєю(ссср).А в 21ст.привид почав бродити Україною?І хто його визвав?
Сергій 2011.02.28, 18:25
І це тут називають аналітикою? Вода!
Кака 2011.02.28, 19:53
Декому і віскі - вода...
Ганс Кулем 2011.03.01, 00:16
Шкода, що ми Галичани не настільки відважні як Єгиптяни чи Лівійці. Навіть зачухані південні Суданці зуміли відєднатися від своїх "данєцкіх". Карма.
Кук 2011.03.01, 12:03
Нецікаво цього разу.
Valkiria 2011.03.03, 01:34
Валькірія-тимоха звива собі гніздечко в Карпатах! Я б на це подивилася! Яка вона в ср... "валькірія", чмо вона і жилівське бидло недорізане!
Пук 2011.03.03, 13:28
Штабні валькірії злітаються в коменти, щоби за три януканські гривні дзьобнути Юлю. Чи то якась дєвочка письменника-противсіха вирішила повправлятись у мовленні? Виходить як в корови.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3486
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6823 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466