Вікенд у Європі, – як недорого з’їздити за кордон

Відпочити від щоденної рутини можна, змінивши обстановку, і найкраще це робити за кордоном. Для цього не обов’язково тратити грубі гроші та брати двотижневу відпустку, вибратися можна й на вихідні. До того ж, зараз цьому сприяє безвіз і недорогі рейси з України до ЄС.


Братислава пахне випічкою

Подорож розпочалась у Львові, в міжнародному аеропорті імені Данила Галицького. До неї спонукали дешеві квитки на літак до Братислави: трохи більше 400 грн. Шукати авіаквитки можна прямо на сайтах перевізників або на сервісах типу Kiwi чи Momondo, але там є націнка. Переліт лоукостером Wizzair передбачає лише ручну поклажу, але на вихідні більше й не треба, пише Репортер.

Літак прибуває у Братиславу приблизно о 15:20. З аеропорту можна доїхати до залізничного вокзалу, який розташований за 20 хвилин ходьби від центру, міським автобусом № 61, проїзд у ньому коштує трохи менше євро.

Центр Братислави – типові, затишні європейські вулички. Ввечері там лунає джаз, на вулицях продають трдельник (традиційна чесько-словацько-угорська випічка). Визнач­них місць у столиці Словаччини не багато, найвідоміше – Братиславський град, замок на кручі над Дунаєм. Всередині є музей, а у підніжжі замку – парк. З оглядових майданчиків відкривається гарна панорама на місто.

Житло у Братиславі відносно недороге, найдешевші варіанти можна знайти за 30 євро у готелі подалі від центру або у багатомісному номері. Але оптимальним буде окремий номер на двох за 35-40 євро в хостелі у центрі міста.

Відень по-королівськи

У Відень з Братислави можна доїхати комфортабельним автобусом за 5 євро – 1,5 години в дорозі. Квиток найкраще купити в інтернеті, рейси є майже щогодини. Автобус виїжджає з невеликої автостанції недалеко від центру.

Один день у Відні – це лише знайомство з містом, у ньому мало й тижня, якщо хочеш відвідати всі визначні місця і подивитися на численні твори мистецтва. Обов’язково потрібно погуляти по центру міста, помилуватися на будівлі ратуші та парламенту, оперного та драматичного театрів, старовинних соборів. Відень – колишня столиця імперії, тому багато визначних місць тут – на королівську тематику.

Зимова резиденція Габсбургів Хофбург (у самому центрі) та літня резиденція Шенбрунн (туди найкраще доїхати на метро), Бельведер (недалеко від центру) – цілі палацові комплекси. Там можна подивитися на розкішні інтер’єри минулих століть, відвідати скарбницю, картинні галереї, погуляти по королівських садах.

На площі Марії Терезії розташовані дві ідентичні великі будівлі, схожі на палаци. В одній – Музей природознавства, де представлені рідкісні мінерали, вимерлі тварини, в тому числі величезний скелет динозавра. У другій – Художньо-історичний музей (або Музей історії мистецтв), де розташована картинна галерея, колекції древніх Єгипту і Греції, коштовності. Трохи далі від центру – Відень сучасний, з модерними кольоровими будинками «австрійського Гауді» Хундертвассера, парком атракціонів Пратер, скляними хмарочосами.

Випити кави з віденським штрудлем або шоколадним тортом «Захер» можна у будь-якому кафе в центрі міста, ціни приблизно однакові – десь 10 євро на одного.

Місце страху

Повертаючись з Відня додому, можна встигнути побачити ще більше визначних місць. Ми поїхали нічним автобусом до польського Катовіце (15 євро з одного). Саме місто – невелике, індустріальне, з чорними від сажі будинками, багато «совкових», але є й історичні.

Лише за 30 км від Катовіце розташований найбільший нацистський концтабір – Аушвіц (Освенцим). Доїхати можна електричкою за 6-10 злотих, провівши в дорозі менше години.

Концтабір складається з двох частин. Перша – «Аушвіц І» – колишня адміністративна, саме там відомі ворота з надписом «Праця визволяє», бараки, блоки, де проводили експерименти над людьми і виносили смертні вироки. У деяких приміщеннях представлені експонати, що викликають жах: окуляри і взуття загиблих, страшні фото приречених на смерть.

Самостійний вхід на територію є безкош­товним, але можливий лише в час, коли там нема екскурсії, а ще треба зважати на великі черги. Так, у понеділок «нетуристичного» листопада, о 10 ранку, нам запропонували квитки аж на 13.00.

«Аушвіц ІІ – Біркенау» розташований за п’ять хвилин поїздки на безкоштовному шатлі, який часто курсує між таборами. Саме він і є тим, що мають на увазі, говорячи про Освенцим. Вхід туди вільний. На величезній території, обгородженій колючим дротом, через який проходив електричний струм, розташовані десятки кам’яних бараків з триповерховими нарами. Колишні крематорії, де були газові камери і де спалювали тіла вбитих, зараз – руїни. Їх знищили самі війська СС наприкінці війни, щоб приховати свої злочини.

Назад з Освенцима везе та сама елект­ричка. Недорого дістатися з Катовіце в Украї­ну можна одним із рейсових автобусів (600-800 грн) або літаком. Wizzair літає у Львів тричі на тиждень – у вівторок, четвер і суботу (від 460 грн).

Літати можна дешево

Зараз з України літають два основні євролоукостери: Ryanair і Wizzair.

Ірландський Ryanair перевозить із Києва (Бориспіль) і зі Львова. Зі столиці ним можна полетіти у Лондон, Барселону, Вільнюс, Братиславу, Стокгольм, Мальту і польські Краків, Вроцлав, Бидгощ, Гданськ, Варшаву і Познань. Зі Львова – у Лондон, Дюссельдорф, Меммінген, Краків і Познань. Фірма часто проводить розпродажі, досі на перельоти з України найменша ціна квитка була 10 євро.

Читайте: Велич, екстрим і музей сексу. Як на кілька днів вирватися з Франківська до Харкова

Wizzair літає з Києва (Жуляни), Львова й Харкова. З Києва – у Відень, Таллінн, Ларнаку (Кіпр), Вільнюс, Лондон, Лісабон, Братиславу, Будапешт, Копенгаген, а також німецькі Берлін, Гамбург, Ганновер, Дортмунд, Кельн, Меммінген, Мюнхен, Нюрнберг, Франкфурт-на-Майні. Крім того, у польські – Варшаву, Вроцлав, Гданськ, Катовіце, Люблін, Познань.

Зі Львова можна полетіти у Вільнюс, Лондон, Братиславу, а також у Берлін, Дортмунд, Франкфурт і – у Вроцлав, Гданськ, Катовіце.

Харків пропонує польоти у Відень, Дортмунд, Лондон, Катовіце, Вроцлав і Гданськ. Мінімальна ціна, за яку літає Wizzair, – майже 300 грн.

Найдешевше купувати квиток на лоукост-переліт за 3-4 місяці наперед або потрапити на акцію ближче до відльоту. Втім, усе залежить від популярності напрямку, дня вильоту і пори року.


19.11.2018 2456
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466