Військові в октагоні, агенти кремля в рясах і що радить меру Назарій Кішак…

Про реабілітацію військових в октагоні, агентів кремля в рясах і поради міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу Фіртка поспілкувалися з учасником російсько-української війни, а нині засновником ГО «АРМІЯ ЗМІШАНИХ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ» та радником міського голови Назарієм Кішаком.

Для запису інтерв’ю зустрілися в Палаці Потоцьких, бо як розповідає Назар «тут почуває себе спокійно і як вдома». На території Палацу встигли вже двічі провести чемпіонат зі змішаних бойових мистецтв «АрміяММА». Івано-Франківськ одне з перших і поки єдиних міст в Україні, де вдалося реалізувати подібний проєкт.


Чому саме бойові мистецтва? Як бої пов’язані з реабілітацією військовослужбовців?

Почнемо з того, що в Україні, на жаль, на 8 рік війни відсутня програма повноцінної реабілітації для військовослужбовців. Психологічно військового не відновлять путівки на море чи оздоровлення, а поки до цього зводиться вся реабілітація.

Я, повернувшись з війни, не міг тривалий час знайти себе у суспільстві і хоча влаштувався на роботу в патрульну поліцію, а все ж, як кажуть, шукав собі «на сраку сіна».

У мене був важкий період, а також непорозуміння в сім’ї і саме, приходячи в спортивний зал, я відновлювався морально. Інколи потрібно виплеснути кудись всі свої сили, свою агресію і  заняття бойовими мистецтвами стають тією реабілітацією. Зал вибиває всю злість і негатив.

Так, у 2019 році у мене виникла ідея створити ГО «АРМІЯ ЗМІШАНИХ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ і провести перший чемпіонат. Я збирав учасників змагань як тільки міг: через знайомих, у Фейсбук, адже для участі необхідно мати досвід занять в певному бойовому мистецтві. Потрібні були хлопці, які усвідомлюють наслідки боїв. Як на мене, тоді вдалося запустити цей проєкт.

Силами спонсорів і спільно з підтримкою побратимів. Я пригадую, як тоді нас критикували, казали, що все награно, але хлопці залишилися задоволені та після я вже організовував наступний чемпіонат.

Критикують ті, хто нічого не робить, а я звик працювати заради мети. Напевне тому, що сам встиг реалізувати себе в спорті й вже як тренер у тайському боксі тому знаю, наскільки він важливий в житті.

Хтось думає, що ММА – це якась забава агресивних чоловіків, але це різносторонній вид спорту, а бійці є універсальними атлетами. Вони володіють навичками боксера, борця, кікбоксера, дзюдоїста, використовують елементи самбо.

А ще в правилах мало обмежень, які є в інших видах спорту. Тому бійці можуть демонструвати всі свої вміння, і не думати, що їх в будь-який момент зупинить суддя. Така багатогранність додає багато переваг ММА над іншими видами спорту, робить популярним у світі та в Україні зокрема.


Реабілітаційний проєкт «АрміяММА» вже вийшов за межі України та в останньому чемпіонаті за пояс змагалися бійці з Грузії. Чому саме Грузія?

Загалом майже 500 учасників зареєстровано для участі в чемпіонаті «Армія ММА». Грузія – це країна-партнер, це країна, яка є нашим побратимом у війні проти загарбницької московії.

В чемпіонаті взяли участь четверо бійців з Грузії. Всі вони боролися з українцями та всі здобули перемоги. Це не були показові бої, бо їх у нас взагалі немає. Неможливо показово зламати щелепу, як от трапилося в одному з боїв. Те, що перемогли грузини свідчить про їхню підготовку. Там дітей починають виховувати не в дитячому садку, а в спортзалі.

Цей фактор робить їх сильними та загартованими змалку. Наша країна тільки йде до цього і важко переконати батьків, що дітям потрібні, наприклад, змішані бойові мистецтва.


Хто допомагає в проведенні, звідки кошти?

Кошти для турніру спонсорські.

Постійну фінансову підтримку надають компанії Благо та Соціум, а також готель «Надія» та ДП «Карпати».

Щодо матеріально-технічної бази та організаційної, то це все за підтримки міського голови Руслана Марцінківа. Цього року Українська федерація зі змішаних бойових мистецтв UFMMA і Міністерство оборони підписали договір про співпрацю.

Тож ми рухаємось у правильному напрямку, вже в жовтні чекайте черговий чемпіонат «Армія ММА».


Від бойових мистецтв перейдемо до інформаційних. Галасу наробив твій допис у Фейсбук про «агентів кремля в рясах», а саме про Православну церкву Московського патріархату в Івано-Франківську, не шкодуєш про публікацію?

Ні… Абсолютно…. Я б сказав, що доволі толерантно ще написав в порівнянні з тим, як хотілося. Я справді вважаю православну церкву московського патріархату ворожою і кожен свідомий громадянин погодиться зі мною.

Це був допис учасника бойових дій, громадянина, який бореться за свою державу. Ми розуміємо, що війна має два фронти й нам треба боротися на обидвох.

Взагалі проблема в тому, що й досі не перейменували в істинну назву тобто російська православна церква в Україні, а не як зараз Православна церква України Московського патріархату.

Ці попи маніпулюють назвою та обманюють людей. На мене відкрито Кримінальне провадження за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Стільки прокльонів і листів на мою адресу ще не приходило, до того ж навіть моїй мамі, але я не з боязливих, це вони хай бояться. У мене є свій «чорний список» і я записав кожного (сміється).


Колишніх військових не буває, погоджуєшся?

Так… Не буває. Тут, на мирній Україні треба теж боротися, інформаційно і духовно, а особливо на політичному рівні. Ну і головне не забувати про хлопців, ставати волонтером, допомагати тим, хто на передовій.

Не треба розслаблятися. Ми, військові ветерани, маємо підготувати кадри, бо ніхто не знає, яким буде закінчення цієї війни.


Ти на даний час – радник міського голови Руслана Марцінківа. Що вже встиг порадити меру?

Руслан Романович дуже розумний щодо стратегічного бачення чоловік, але думка з боку потрібна всім. Я позиціоную себе як радник з питань безпеки та правопорядку, тому що я колишній правоохоронець і працюю в цьому напрямку.

Управління - це командна робота і я розумію наскільки велика відповідальність лежить на мені, коли отримую певне доручення. Дехто думає, що робота в міській раді, то байдики бити, але це зовсім не так, по суті, це часом без вихідних працювати заради розвитку міста.


Що скажеш на завершення?

Всі на «АрміяММА»! Слава Україні!


06.10.2021 Вікторія Торес 6586 2
Коментарі (2)

Андрій 2021.10.06, 19:16

Якшо дійсно все ще думаєш так про московських попів, то чого пост з ФБ видалив? Сиканув?)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466