Віхи тижня від Фіртки: Американські гості на Прикарпатті, «замінована нафта з газом», опозиційний похід на Київ, а також радівські кнопкодави прикарпатського розливу

 

 

/data/blog/35768/be1904a8557f7d6e5b7f688c5617da71.jpg

 

А ще говорили на Прикарпатті про концепцію соціотехнополісу, підводили підсумки святкування дня міста в Івано-Франківську, про рейдерство в Долині та ювілей легендарної «Вулиці». Втім, про все детальніше.

 

День міста в Івано-Франківську позаду. Оцінки у кожного різні, проте, попри скромність усіх заходів, святковий дух і настрій був чи не у кожного франківчанина. Справжньою і чи не єдиною родзинкою свята став парад фейєрверків, який на довго залишиться у пам'яті.

Доклали своїх зусиль усі, навіть дещо втомлений від політичних баталій міський голвоа Віктор Анушкевичус канапочку зробив на фестивалі. Хто пробував, то напевно оцінив старання мера. Мабуть, було смачно, бо ВО «Свободі» на сесії у вівторок мер «скуштувати її так і не дав».

Чергове протистояння у Раді закінчилось звинуваченнями у сторону мера, діяльність якого було названо збитковою для міста.

Більшість знову пригадала очільнику міста начебто його прорахунки із святкуванням 350-річчя Івнао-Франківська в минулому році і «багатостраждальною» вулицею Шевченка. Анушкевичус не мовчав – оборону тримав, як завжди, гідно. Навіть пообіцяв Роману Онуфріїву, який і озвучив усі претензії, письмово відповісти на закиди, оприлюднивши свою відповідь не лише перед депутатами, а й перед громадою. Крім того, він пообіцяв відзвітуватися перед мешканцями за усі 7 років свого мерства.

Роман Онуфріїв назав діяльність мера та його заступників збитковою для міста

 

Три дні Прикарпраття жило по-американськи. Впродовж минулого тижня проходили Дні Америки в Івано-Франківську. Зустрічі на дипломатичному рівні, візит посла США Джона Теффта, розмови про видобуток сланцевого газу і економічні інвестиційні проекти, а ще десятки культурно-мистецьких заходів – такими вони запам'яталися для пересічного франківця. Однак, не обійшлось без неприємностей.

В четвер, коли у приміщенні Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувалася зустріч із послом США Джоном Теффтом, а опісля проходила конференція молодих інтелектуалів «ТехКемп 2.0» невідомий зателефонував правоохооронцям і повідомив, що мовляв, у університет заміновано. Опісля почалася ціла історія із евакуацією людей із приміщення, забороною проводити конференцію і обшуком території саперами. Одразу ж у соцмережах та на сайтах місцевих ЗМІ поширились чутки про те, що усе тут не так просто. І причиною цього «цирку» далеко є не замінування (вибухового присторою, як і аноніма там ніхто не знайшов до сьогоднішнього дня), а скоріш за все небажання деяких впливових бізнесових кіл, щоб на Прикарпатті міркували про енергетичну незалежність України при умові розробки сланцевого газу.

Була своя версія ситуації і в учасників «ТехКемпу». Мовялв, влада забороняє розмовам молоді про демократичне громадянське суспільство. А місцевий політик – «бютівець» Юрій Романюк взагалі припустив, що «теракт» - робота рук морлодіжного крила ПР.

Поки усі бажаючі мікують над тим, що трапилось минулого черверга, такі ситуації аж ніяк не додають позитивного іміджу Україні на міжнародній арені, а особливо у цьому випадку, коли усе відбувалося на очах американських гостей.

В Івано-Франківську в "замінованому" університеті вибуховий пристрій так і не виявили

 

Кнопкодавство по-прикарпатськи. Довгі дні і ночі опозиціонери у стінах ВРУ боролися за персональне голосування. Однак, якщо вони цього вимагали від більшості у раді, то напевно, забули, дана вимога стосується в перуш чергу і їх самих. Інакше як кнопкодавством не назвеш минулотижневі кадри із стін ВРУ, на яких депутати від опозиції – прикарпатці Дмитро Шлемко і Ольга Сікора вільно, без будь-яких комплексів, голосують за своїх колег. І коли Дмитро Шлемко – людина зі стажем у ВРУ хоча б намагається прикрити свої дії невинним читанням газети, то новачок Ольга Сікора робить усе відкрито – начебто так прописано у регламенті роботи Парламенту.

Опісля, коли ситуація набула розголосу, керівники опозиційних партій навіть пообіцяли «розібратися у ситуації і покарати винних». Однак, ми добре знаємо риторику лідерів нашої опозиції. А тому можна припустити, що усе залишиться як і було.

 

Місто для людей. Саме такою є ідея соціотехнополісу «Академмістечко», яку взялися впроваджувати в Івано-Франківську. Наближення комфортного середовища проживання до місця роботи та навчання - один із планувальних принципів розвитку комплексу соціотехнополісу. Ініціаторами даного будівельного ноу-хау, яке передбачає ідеологію створення максимально комфортного місця для проживання і яке охоплює соціальну, технічну, інфраструктурні та нормативні складові, тобто забезпечення людей не тільки житлом, але й максимально комфортним місцем праці, розвиненою інфраструктурою, є регіональне відділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, а також місцеві забудівники. Дана ідея виношувалась ними вже багато років. Сьогожні ж вона, за словами ініціаторів, має всі шанси стати реальністю. Ідея цікава, перспективна, у такий спосіб нині розвивається багато країн, однак чи здійсненна в українських реаліях...

Унікальний молодіжний "Соціотехнополіс" концепціалізували в Івано-Франківську (фото)

 

«Вулиці – 10». Легандарна програма «Вулиця» ОТБ «Галичина» відзначила минулого тижня свій перший ювілей – 10 років з часу виходу першої програми на телеекрами. Таке свято підсилилось ще й присвоєнням творчому колективу програми премії ім. І. Франка у галузі журналістики.

Програма розпочиналася із показу вулиць Івано-Франківська, розповідала про них, їхню історію і сьогодення, а потім ініціатори вирішили розиватися і плавно перейшли до розповідей про окремі будинки, архітектурні пам’ятки, створили цілі цикли програм про храми і замки Прикарпаття, відзняли ряд програм присвячених ювілею Івано-Франківська, а ще розповідали про інші районні центри області. Загалом, за ці десять років кожен із нас зіг переглянути понад 1,5 тисячі програм.

Нині у творців «Вулиці» ще багато планів і нових ідей, які обіцяють втілювати вже найближчим часом. А щодо майбутнього програми, то запевняють, що вона існуватиме до того часу, доки будуть люди, які працюють над нею. Втім, і вулиць в Івано-Франківську, про які ми знаємо мало, ще багато.

Легендарна програма «Вулиця» ОТБ «Галичина» відсвяткувала своє десятиріччя (фото)

 

«Рейдерство по-долинськи». Прикарпаття повертається у неспокійні 90? А як інакше пояснити ситуацію, яка трапилась минулого тижня в Долині. Саме там п'ятеро чоловіків в масках вночі пограбували підприємця на 200 тисяч гривень. Зловмисники залізли в будинок, розбивши вікно в одній з кімнат. Щоб дізнатись, де зберігаються гроші 53- річного чоловіка та його  дружину  зв’язали мотузкою та били. Не витримавши тортур, жінка змушена була вказати місце, де заховані кошти. Поки що по даному факту триває слідство, його контролює прокуратура.

На Івано-Франківщині п'ятеро чоловіків в масках вночі пограбували підприємця на 200 тисяч гривень

 

Завершився тиждень не менш цікавим мітингом опозиції у Києві «Вставай, Україно» та антифашистським маршем-відповіддю Партії Регіонів. Вже традиційyо не обішлось без провокацій, розбитих камер, нападів на журналістів і десятками автобусів, які, начебто, не випускали із регіонів на мітинг опозиціонерів. Гасла опозиції, як завжди, багатозначні - чергової заяви про об’єднання і необхідність подолання існуючого режиму, підписаннян декларації про координацію дій і єдиного кандидата у другому турі президентських виборів в 2015 році. Однак декларованої єдності, схоже, в штабі опозиціонерів доводиться тільки бажати. Не встигли поставити свої підписи під декларацією її лідери, як окремі політики вже назвали угоду несподіванкою і неприємністю.

А сам злощасний режим, здається, на жодні заяви реагувати не збирається. Все згідно плану – максимальна поляризація суспільства, курс на 2015 рік і бездіяльна опозиція. Побачимо, що з цього вийде.

Акція "Вставай Україно!" відбулася в Києві (фото)

 

Відспівало Євробачення. В суботу у шведському Мальме завершився фінал 58-го міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2013". Українка Злата Огневич, якій прогнозували перемогу, до першої сходинки так і не дісталась. Довелось задовільнитися бронзою. Однак, Злата потішила своїх вболівальників, усіх українців, тай Європу загалом, якісною музикою і цілком переможною піснею. А ми наступного року готуємося до відвідин Данії, представниця якої Еммілі де Форест з піснею «Only Teardrops» відсвяткувала перемогу.

"Євробачення-2013": Данія здобула дострокову перемогу, Злата Огневич стала третьою (фото, відео)

 

Такими подіями жило Прикарпаття, та й уся Україна на минулому тижні. Цей тиждень обіцяє будити не менш цікавим. Ми ж бажаємо нашим читачам гарного настрою, тепла не тільки на вулиці, але на душі і в оселі, а ще - якомога більше посмішок. Гарного всім тижня:)

 

 

Марія Лутчин


20.05.2013 698 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471