Більшість громадських будівель в Україні не є доступними для маломобільних груп населення, втім у найближчі кілька років цю ситуацію планують змінити. Так, до 2030 року громадські будівлі по всій країні поступово робитимуть безбар’єрними, відповідно до світових стандартів доступності.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.
Відомо, що такі амбітні цілі передбачає План заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності, що розроблена в межах ініціативи Олени Зеленської, першої леді.
«Масштабний план заходів Нацстратегії безбар’єрності на 2021-2022 роки погоджено. Він містить понад 250 пропозицій, які мають бути реалізовані до кінця наступного року.
Кожне з міністерств презентувало ініціативи у рамках своїх сфер відповідальності. Мінрегіон визначив п’ять основних напрямків роботи на найближчі два роки у межах досягнення фізичної безбар’єрності - від вдосконалення ДБН-ів до контролю за дотриманням вимог будівельних норм й відповідного моніторингу», – зазначив Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій.
У Мінрегіоні зазначають, що така ініціатива охоплює широке коло людей, які через фізичні бар’єри не можуть скористатися громадськими будівлями: це і люди з інвалідністю, і батьки з дитячими візочками, і люди з тимчасово обмеженою мобільністю, і громадяни похилого віку, і вагітні жінки, і діти до семи років.
Окрім того, зазначено, що всі нові громадські будівлі в Україні будуть створювати з урахуванням принципів інклюзивного дизайну.
Читайте також: