Відпочинок в Україні 2016: куди поїхати навесні

 

Біосферний заповідник «Асканія-Нова»

 

Прекрасні безкраї простори первозданної природи! Ви відчуєте це, потрапивши у найстаріший в Україні Біосферний заповідник «Асканія-Нова», найбільший у європейському степу. З другої декади травня і по середину червня Асканійський степ особливо чарівний. Цвіте трава ковила, покриваючи все сріблястим серпанком, який біжить хвилями при найменшому подиху вітру. А у дендропарку можна насолодитися цвітінням катальпи, бузкової алеї. І, звичайно ж, відвідати унікальний зоопарк, де для тварин створені такі ж умови, як на волі. Екскурсійний сезон починається 1 квітня.

 

 

Як дістатися: з Херсона до Асканії-Нової регулярно курсують автобуси.

 

Вартість: відвідування заповідника для дорослих – 40 грн, дітей – 25 грн. Прогулянка у кінному екіпажі – 60 грн.

 

Вилкове, Дунайський біосферний заповідник

 

В Одеській області, поблизу містечка Вилкове, є воістину райське містечко – Дунайський біосферний заповідник. Він знаходиться у дельті Дунаю, де річка впадає в Чорне море. Це так званий Нульовий кілометр, популярне місце екскурсій. Тут безліч заток з прекрасними заплавними лісами. Ви побачите поля лотосів, гордовитих пеліканів, рідкісні види тварин і риб.

 

 

У квітні на нерест у річку з Чорного моря заходить оселедець. Рибалки чекають його цілий рік. Адже дунайський оселедець – відомий делікатес. Він жирніший, ніж той, що зазвичай продається на прилавках, але при цьому делікатніший і має ніжніший смак. А крім того, весна – прекрасна пора і для тихого полювання на ягоди.

 

 

Як дістатися: можна доїхати до Одеси або сісти на автобус Київ – Кілія. Звідти до Вилкового курсують маршрутки. До Нульового кілометру можна дістатися на човні.

 

Вартістьекскурсія у Вилкове і на Нульовий кілометр (з Одеси) – від 725 грн.

 

Ічнянський національний парк

 

На Чернігівщині є хороше місце для піших прогулянок – Ічнянський національний парк. Він знаходиться між містами Прилуки та Ічня. Балки, річкові долини і ліс – все для тихого відпочинку. По карті парк можна обійти за день. Або взяти напрокат велосипед. Ранньою весною порадують око цілі поля пролісків та підсніжників.

 

 

А тим, хто любить спостерігати за птахами, буде цікаво побачити шлюбні ігри вальдшнепів. У парку організовані місця для одноденного відпочинку: столи, лавочки, навіси від дощу.

 

Як дістатися: до Ічні можна доїхати з Києва чи Чернігова автобусом.

 

Вартість: одноденна екскурсія – від 350 грн.

 

Поліський природний заповідник

 

Серед лісів і боліт на Житомирщині загубився острівець дикої природи – Поліський заповідник. Він знаходиться між річками Уборть і Болотниця, його центр – в селі Селезівка. Природа у цьому північному куточку України неймовірно красива: чудові соснові ліси, схожі на тайгу, мальовничі озера і струмки. У лісовій гущавині бродять рисі, лосі. Ухають сови, а навесні токують тетеруки, зачаровуючи шлюбними іграми тих, кому пощастить їх побачити.

 

 

Тут же можна відвідати музей під відкритим небом «Древлянське село». Можна зупинитися з ночівлею у зрубній хаті з піччю.

 

 

Як дістатися: з Києва чи Житомира можна доїхати до Овруча, звідти до Селезівки ​​ходить автобус, але досить рідко. Краще мати своє авто або взяти екскурсійний тур.

 

Вартість: триденна екскурсія з проживанням – від 790 грн.

 

«Кам'яне село»

 

Ще одне унікальне місце на Житомирщині – Геологічний заказник «Кам'яне село». Брили, порослі мохом, довільно розкидані серед лісу. Якщо відвідувати цю місцевість навесні, мимоволі починаєш думати, що ось-ось ці застиглі велетні почнуть пробуджуватися. Існує легенда, що Бог покарав скупих людей, перетворивши їх на камені. Кам'яне село вважається одним з найбільш містичних місць в Україні.

 

 

Як дістатися: з Житомира автобусом до міста Олевськ, там сісти на автобус до Устинівки, звідти до Кам'яного села пішки по лісовій стежці.

 

Вартість: тільки за проїзд.

 

Міжрічинський ландшафтний парк

 

Всього в 100 км від Києва на Чернігівщині, між річками Дніпро і Десна, знаходиться Міжрічинський регіональний ландшафтний парк, один з найбільших в Україні. Колись тут були військові бази. Тому доступ у ліси та до води був довгий час закритий, що й допомогло їм зберегтися у незайманому вигляді. Можна наштовхнутися на старі воронки від вибухів, що додають ландшафту фантастичності.

 

 

Навесні тут багато ірисів. Наприкінці травня можна помилуватися унікальним цвітінням різнотрав'я на Бондарівському болоті. Наприкінці травня цвітуть орхідні.

 

 

Як дістатися: їхати повз Київське водосховище до села Отрохи, курсує рейсовий автобус.

 

Вартість: одноденна екскурсія – від 290 грн.

 

ua.igotoworld.com


23.03.2016 2617 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466