На обліку в Івано-Франківському обласному центрі зайнятості перебувають 492 безробітні людини з інвалідністю. За 10 місяців 2021 року фахівці центру допомогли працевлаштуватися 428 людям з цієї категорії населення.
Про це в етері Суспільного розповіла Ольга Шевчук, начальниця відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості, передає Фіртка.
"Від початку року у нас пройшли навчання 238 безробітних людей з інвалідністю. Це було і навчання для отримання нової професії, і стажування, і підвищення кваліфікації", — розповідає Ольга Шевчук.
Окрім того, за її словами, упродовж червня-листопада обласна служба зайнятості провела профорієнтаційний проєкт "Повір у себе" для 532 людей з інвалідністю.
"У його межах разом із соціальними партнерами ми організували 42 профорієнтаційні заходи. Учасниками стали не тільки безробітні, а й ті, хто не перебуває на обліку в центрі зайнятості, але були зацікавлені проєктом. За час проведення такої ініціативи ми працевлаштували 81 людину з інвалідністю", — каже Ольга Шевчук.
За словами Миколи Макара, представника Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю в Івано-Франківській облдержадміністрації, на Івано-Франківщині сьогодні проживає приблизно 81 тисяча людей з інвалідністю. З них 11 тисяч — працевлаштовані.
"З одного боку, це — дуже багато. Але у порівнянні із загальною кількістю людей з інвалідністю – це дуже мало. У працевлаштуванні багато залежить від самих людей з інвалідністю. Питання у тому, наскільки ти хочеш працювати та шукаєш шляхи. Проєкт центру зайнятості "Повір у себе" якраз давав такі можливості", — каже Микола Макар.
За його словами, загалом в Україні не працевлаштовані приблизно 70% людей з інвалідністю працездатного віку.
"Людей з інвалідністю у нас сприймають як тягар, мовляв, маєш пенсію – сиди вдома. Але нас повинні сприймати як рівних партнерів. Держава має використовувати нашу працю нарівні з іншими та давати нам роботу. Адже ми є повноцінними громадянами України", — каже Микола Макар.
Зі слів представника Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю, найважче знайти роботу людям, які пересуваються на кріслах колісних, а також — з порушенням зору і слуху.
"Йдеться насамперед про доступність. Коли людина не може вийти зі свого будинку, потрапити на вулицю, яка мова може йти про працевлаштування? У нас є хороші приклади, коли люди знаходять роботу і працюють віддалено, з дому, за комп’ютером, надають різні послуги.
Є також випадки, коли доїжджають і працюють на роботі. Тому доступність дуже важлива. Скажу відверто, як Івано-Франківщина, так і Україна змінюються щодо доступності, толерантності та ставлення до людей з інвалідністю. І це — дуже позитивні зміни", – каже Микола Макар.
Загалом у центрі зайнятості є 157 вакансій для людей з інвалідністю. 119 робочих місць пропонують в Івано-Франківську, 14 – у Калуші, 13 – у Галичі та дев’ять – у Тисмениці.
Відкритими є вакансії швачки з орієнтовною зарплатнею 8 тис. грн, укладальника-пакувальника із зарплатнею 23 тис. грн, фахівця з обслуговування клієнтів – 9 тис. грн, монтера кабельного виробництва – майже 9 тис. грн.
Також людям з інвалідністю у центрі зайнятості сьогодні пропонують роботу слюсаря-ремонтника, маляра, продавця продовольчих товарів, касира торговельного залу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: