На Прикарпатті 3 205 людей отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19, 265 — за минулу добу.
Про це журналістці Фіртки повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Водночас 164 прикарпатці отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19.
Так, в області за минулу добу вакцинували 2 735 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 963 прикарпатців, а другою — 1 507.
Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 835 297 щеплень.
На Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
«Не плутаймо додаткову дозу вакцини проти COVID-19 з бустерною дозою. Додаткова доза рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката.
А бустерна - потрібна всім щепленим проти коронавірусу, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується», — пояснив регіональний координатор з питань вакцинації Микола Стовбан.
Зауважимо, що від початку вакцинальної кампанії в Україні щепили 15 221 308 людей, з них отримали першу дозу – 15 221 306 людей, отримали дві дози – 14 519 768 людей, отримали додаткову дозу – 14 237 людей, бустерну дозу – 248 063 людини.
Загалом провели 30 003 374 щеплення.
Вже 49% дорослого населення України отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19. Найбільше вакцинованих у Києві — понад 71% дорослих мешканців.
У шести областях більше ніж половина дорослих отримали принаймні одне щеплення. Це Київська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська, Сумська та Черкаська області.
Найменше вакцинували в Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Волинській областях. Тут щепилося менше ніж 40% дорослих.
читайте також: Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»
Що було раніше?
З 6 січня Україна дозволила бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.
«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
Рекомендований період введення бустерної дози — від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення.
Чи не єдиним протипоказанням до бустерного щеплення є важка алергічна реакція на попередню дозу. Якщо реакція була на другу дозу, тоді для ревакцинації можна використати іншу вакцину.
Крім того, отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти у рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.
Зазначимо, що українці, які вакцинувались бустерною дозою вакцини проти коронавірусу, отримають додатково ще 500 гривень. Про це повідомив у відеозверненні у понеділок ввечері президент України Володимир Зеленський.
«Є чітке розуміння, що імунітет зростає після кожної наступної дози вакцини, а стратегія бустеризації стала єдиним стандартом для розвинених країн. Бустеризація — це третя доза вакцини, тому в межах програми «єПідтримка» видадуть ще 500 гривень для тих громадян, які отримуватимуть третю дозу», — сказав президент.
До слова, японські вчені з'ясували, що штам коронавірусу «Omicron» може знаходитися довше, ніж інші штами на пластикових поверхнях та шкірі людини.
Так, дослідники з медичного інституту Кіото припускають, висока здатність залишатися заразним допомогла «Омікрон» замінити «Дельта», і стати домінуючим варіантом, який швидко поширюється.
Крім того, «Omicron» краще обходить антитіла, сформовані після хвороби, ніж ті, що з'являються завдяки вакцинації.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: