В Івано-Франківській громаді приблизно вісім тисяч вимушених переселенців подали заяви щодо виплати грошової допомоги.
Про це Суспільному розповів директор департаменту соцполітики міської ради Василь Семанюк, передає Фіртка.
Зі слів посадовця, якщо написати заяву на оформлення виплати до 30 квітня, то є можливість отримати її за два місяці – березень і квітень. Проте ситуація з грошовими допомогами у наступні місяці може змінитися.
"Усі не зможуть отримувати виплати. Скажімо, одержуватимуть люди, де окуповані території, де ведуться бойові дії, або ті, в кого зруйноване житло. Знову ж таки Мінрегіон має затвердити перелік цих територій", — говорить Василь Семанюк.
Щоб оформити заяву на допомогу чи довідку внутрішньо переміщеної особи, люди стоять годинами у черзі біля департаменту соцполітики Івано-Франківської міськради.
Інна розповідає, що статус внутрішньо переміщеної особи отримала у Калуші, але через великі черги вирішила грошову виплату оформити в Івано-Франківську, де вона зараз і мешкає.
"Ми вже живемо тут два місяці й не можемо отримати гроші. Тут — без номера, жива черга, але теж вже стоїмо півтори години", — каже жінка.
Також у департаменті соцполітики вимушено переселені люди можуть отримати гуманітарну допомогу.
Раїса з чоловіком Юрієм нещодавно приїхали із Сєвєродонецька. Вони вже оформили статус внутрішньо переміщених осіб. 26 квітня подружжя прийшло в департамент соцполітики по засоби гігієни.
"Місто майже зруйноване на 80%. Наше житло, дякувати Богові, поки ціле, але виїздити з кожним днем все важче і важче. Ми збиралися за 40 хвилин. У нас був дуже швидкий виїзд, тому що приїхали волонтери, привезли ліки й на зворотному шляху нас могли взяти в авто. От так нас вивозили", — пригадує подружжя.
Головна спеціалістка департаменту Леся Саїк розповідає, що в день роздає від 300 до 400 пакетів із засобами гігієни.
"Щоб отримати допомогу, людина повинна мати довідку з QR-кодом. Її можна оформити або в ЦНАПі, або в нас — у департаменті соціальної політики. Це є наше внутрішнє посвідчення, Івано-Франківської територіальної громади", — розповіла Леся Саїк.
Зі слів спеціалістки, продукцію закупили за державні гроші. На складі є ще запас засобів гігієни на чотири-п'ять днів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: