Газопостачальні компанії опублікували свіжі цінники на "блакитне паливо" для населення. Як пише ГазПравда, рейтинг найвигідніших пропозицій стартує з 7,799 грн за кубометр.
"Вперше за пів року низка компаній знизила базову річну ціну на газ для побутових споживачів газу. Одразу 7 газопостачальників скоригували свої річні цінники. Найменша знижка на кубометрі склала 48 копійок, а найбільша сягнула аж 2 гривень. Такі зміни стали можливі завдяки старту роботи ринку в рамках Балансуючої групи НАК Нафтогаз України", – констатує начальниця Центру правової підтримки споживачів газу ГазПравди Юлія Чеберяк.
Найнижчу ціну – 7,799 грн за куб – запропонувала компанія Енерджі Трейд Груп (ETG). Лише на 0,001 грн більше – 7,80 грн за куб – просить компанія Neogas. Далі йдуть Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за кубометр), Черкасигаз Збут і Уманьгаз Збут (7,89 грн за кубометр).
Газопостачальна компанія Нафтогаз України запропонувала традиційні 7,96 грн за кубометр.
Таку саму ціну виставили Газпостачсервіс і Тернопільоблгаз Збут. Крім того, стільки ж платитимуть і ті споживачі, яким газ тимчасово продає постачальник "останньої надії" (ПОН). За рішенням уряду, в жовтні та листопаді ціна в ПОНу становитиме саме 7,96 грн за куб.
Решта компаній виставили цінники від 7,98 до 13,5 грн за кубометр.
Найвищі цінники на газ – 13,5 грн за куб – пропонують Житомирська обласна енергопостачальна компанія та Херсонська обласна енергопостачальна компанія.
Однак загалом більшість компаній встановила ціни до 9 грн за кубометр.
Довідково:
- з жовтня практично весь сегмент постачання газу населенню працює в складі Балансуючої групи НАК «Нафтогаз України». Компанії в її складі купують газ у Нафтогазу за однаковою ціною – 7,42 грн за кубометр;
- за ціною 7,42 грн за куб постачальники отримуватимуть тільки ті обсяги, які справді споживають їхні побутові споживачі. Відбори для населення ідентифікуватимуть завдяки індивідуальним ЕІС-кодам домогосподарств;
- контракти в рамках Балансуючої групи діятимуть до травня – так само як і річні ціни для побутових споживачів. Це дозволить гарантувати достатні обсяги газу для населення протягом усього опалювального сезону та безпеку постачання ресурсу за фіксованими цінами.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Калуш готовий до осінньо-зимового сезону — немає лише газу
Реверс в Україну: скільки газу та через які точки ГТС надходить (ІНФОГРАФІКА)