Вісімсот операцій впродовж року проводять медики Прикарпатського клінічного онкологічного центру пацієнтам з онкопатологіями.
За словами онкохірурга Василя Бойка, ця статистика стосується лише одного з відділень у лікарні.
Розповідаємо, як працює медзаклад під час обмежень «червоної» карантинної зони та чи зменшилася через це кількість пацієнтів.
Коломиянин Ігор Ангелюк зараз лікується у Прикарпатському онкоцентрі. Чоловік розповідає, нещодавно медики діагностували у нього рак першої стадії. Про хворобу він не здогадувався, однак, каже, два роки його турбувала бородавка на шиї.
«У мене була маленька бородавка. І коли мене перукарка стригла, зачепила її бритвою. Пішла кров, вона обробила перекисом водню, і я думав, що так мине. Минув час, бородавка почала рости та кровити.
А я думав: "Ай, поки не болить, не йду до лікаря". Знаєте, як у кожного, болить, аж тоді звертаєшся до лікаря», — розповідає прикарпатець.
Завідувач хірургічного відділення №2 Василь Бойко каже, що карантинні обмеження не впливають на роботу медзакладу.
Під час «червоної» зони у пацієнтів вимагають COVID-сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Однак, через це кількість пацієнтів у відділенні не зменшується.
«Робимо операції на доброякісні та злоякісні патології голови й шиї, легенів, і урологічні. Багато є пацієнтів з патологіями щитоподібної залози. Роботи вистачає. Якщо говорити за хворих, то, на жаль, через відсутність профілактичних оглядів багато приходять на пізніх стадіях», — пояснює Бойко.
Онкохірург-уролог Ростислав Антонів каже, що чоловіки звертаються за допомогою на пізніх стадіях захворювання. Медик вважає, що ситуація з карантином все-таки вплинула на стан пацієнтів, які мають онкопатології.
«Статистика в цьому плані дуже невтішна. Особливо це пов’язано з тим, що нас торкнулася епідемія коронавірусу. Дуже багато людей через це були обмежені в пересуванні та не зверталися до лікаря.
Можу сказати, що навіть за даними нашого внутрішнього реєстру, за останній рік у приблизно 50 чоловіків виявили рак передміхурової залози вже на пізніх стадіях», — ділиться медик.
Також онкохірург розповів, що листопад – місяць чоловічого здоров’я. За його словами, чоловіки у всьому світі, зокрема онкологи та урологи, з 1 до 30 листопада масово відрощують вуса, аби привернути увагу до проблеми чоловічих онкозахворювань, найпоширеніше з яких — рак передміхурової залози.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!