Історія українсько-польських відносин сповнена як прикладів позитивної конструктивної співпраці, так і фактів, що викликають контроверсійне ставлення у суспільстві двох країн.
Втім, це не означає, що негативні факти варто замовчувати. Ба навпаки: їх треба обговорювати та виносити з них уроки, які дозволять не повторити минулі помилки у майбутньому.
Один з таких контроверсійних моментів у взаємовідносинах двох країн обговорили на полях XIV Українсько-польських зустрічей, які, нагадаємо, відбувалися цими вихідними на Прикарпатті, в Яремчі, інформує Фіртка з посиланням на пресслужбу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Зокрема, одну з панельних дискусій протягом другого дня конференції присвятили темі Ризького мирного договору 1921 року між РСФРР та УСРР з одного боку та Польщею з іншого.
Цим договором завершили радянсько-польську війну 1919 – 1920 років, залишивши західноукраїнські землі у складі Республіки Польща. При цьому думка представників Української Народної Республіки, яка у конфлікті виступала союзником Польщі, врахована в ході підписання домовленостей не була.
Як повідомили у Прикарпатському національному університеті, панельна дискусія на тему: «Ризький мирний договір – політичний реалізм чи зрада союзника? Міркування через 100 років» відбулася за участю провідних істориків України та Польщі.
Крім того, чимало зацікавленості викликала панельна дискусія на тему: «Економічний вимір українсько-польської співпраці: досягнення, труднощі та невикористаний потенціал». Участь в обговоренні серед інших взяв ректор Економічного університету (Республіка Польща) Станіслав Мазур.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Делегація посольства Швеції завітала до Івано-Франківська
В Івано-Франківську переобрали керівництво Асоціації міст-володарів Призу Європи
Україна отримає 411 мільйонів доларів на розвиток вищої освіти та підвищення стійкості енергосистеми