Сьогодні, 21 вересня, відбулася онлайн-нарада з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та головами райдержадміністрацій.
Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу ІФ ОДА.
«Належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин – важливий напрямок роботи обласної влади, який сприяє забезпеченню соціального захисту жителів області, - підкреслив керівник Прикарпаття. - Укладення трудового договору із роботодавцем – це основа отримання усіх соціальних гарантій. Зокрема, відрахування до Пенсійного фонду дають можливість на отримання гідної пенсії в майбутньому, а також страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та настанням безробіття».
Задля попередження виникнення «тіньової зайнятості» та виплати заробітної плати в «конверті», управлінням Держпраці в області постійно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота з роботодавцями та працівниками Івано-Франківщини.
Так, за словами начальника управління Ігоря Росипайла, станом на вересень проведено 2012 інформаційних відвідувань, з них у сфері будівництва-756, сільського господарства-37, транспорту-52, торгівлі-1029, тимчасового розміщення-41, організації харчування-62, АЗС – 35. За результатами проведених роз'яснень охоплено 10989 працівників.
Загалом із січня по даний час управлінням проведено 8148 превентивних заходів, з них: 7168 відвідувань роботодавців із метою інформування його та працівників про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин, а також 980 семінарів, нарад, пов'язаних із застосуванням, роз'ясненням та пропагандою питань законодавства про працю та законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (наради, семінари, лекції, ЗМІ та інше).
За результатами проведення інформаційної роботи спостерігається позитивна динаміка щодо збільшення кількості прийнятих працівників (червень – 6105, липень – 7582, серпень - 9136 працівників).
Задля виявлення неоформлених працівниками управління Держпраці в області наразі розпочато 25 заходів державного контролю на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності та у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності з питань належного оформлення трудових відносин.
Завершено 16 заходів контролю, за результатами яких виявлено 13 працівників, які працювали у п’яти роботодавців без оформлення трудових відносин (4 працівників у галузі торгівлі; 4 працівників у галузі діяльності готелів та ресторанів; 5 працівників у галузі будівництва).
За результатами проведеної роботи з початку 2020 року працевлаштовано 38,6 тис. працівників, у тому числі інспекційних відвідувань – 3,8 тис працівників, інформаційно-роз'яснювальної роботи – 10,4 тис працівників та відвідувань роботодавців згідно п. 28 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю – 24,4 тис працівників.
Нагадаємо, за карантин держава виплатила безробітним 7,5 мільярда.