Олег Лєпєнін — відомий бізнесмен, засновник будівельної компанії Вертикаль та Першого віконного заводу в Івано-Франківську. Для нього книга — це те, що супроводжує з дитинства, навчає, змінює, вдосконалює, дозволяє побачити більше.
У цьому матеріалі Олег Лєпєнін ділиться улюбленою літературою, яку радить до прочитання усім, та пояснює, чому так важливо читати багато.
Люблю читати змалку, батьки завжди заохочували мене до книг. Коли навчався у школі, брав дуже багато книжок у дитячій бібліотеці на площі Коперника. Протягом року мені ніколи не вистачало стандартного абонемента, завжди доклеювали кілька сторінок, ще й заводили новий.
Зараз я стараюсь міксувати бізнес-літературу та художню. У моєму офісі є невеличка бібліотека, співробітники компанії завжди можуть обрати собі книгу для читання.
Читати потрібно, адже наш мозок це своєрідний м’яз, який потребує навантажень і тренувань, як це ми робимо з рештою наших м’язів у спортзалі.
Книга №1
«Стів Джобс» Волтера Айзексона
Авторизована (переглянута і схвалена автором або зроблена за згодою автора) біографія Стіва Джобса, вперше випущена 24 жовтня 2011 року. У 2015 році на екрани вийшла однойменна екранізація книги, режисером якої став Денні Бойл, а сценаристом Аарон Соркін.
Це перша книжка, яка справила глибоке враження. Стів Джобс — засновник Apple, легендарна постать, складна, багатогранна. У книзі зібрано понад 40 інтерв’ю з самим Джобсом та його рідними, близькими, колегами та конкурентами, проведених упродовж двох років.
Прочитавши цю книгу, я змінився у бізнесі, намагаюсь бути перфекціоністом у всьому. Перш за все це стосується підходу до створення продуктів компанії: якість понад усе!
Книга №2
«Атлант розправив плечі» Айн Ренд
Роман американської письменниці вперше надрукований в 1957 році у США. Це четвертий, найдовший, та останній роман Айн Ренд, який вона вважала своїм magnum opus у художній літературі.
Трилогія, якою зачитуєшся до глибокої ночі, ніби списана з реальних умов існування українського бізнесу. Варто прочитати всім, хто хоче побачити себе відстороненим поглядом збоку. Тут піднімаються злободенні питання, на які автор дає нетипові відповіді — неоднозначні, гострі, парадоксальні.
Книга №3
«Маг» Джона Фаулза
Постмодерністський роман англійського письменника, що вперше був опублікований 1965 року в Великій Британії. У 1977 році вийшло друге, перероблене і доповнене видання книги. У творі розповідається історія Ніколаса Ерфе — молодого британського випускника Оксфорду, який вирушив викладати англійську мову на невеликий грецький острів.
Книга видавництва «Вавилонська бібліотека», яка перекладає українською мовою виняткову, непересічну європейську літературу.
Головний герой — молодий оксфордський денді — залишає військову службу, кохання, крадіжки та їде викладати англійську на грецький острів, шукаючи нових вражень і сенсу життя. А життя, за чиєюсь геніальною та лиховісною задумкою, невпинно занурює його все глибше та глибше з однієї біди в іншу. І сенс життя відкривається вже зовсім інший...
Книга №4
«Moneyball» Майкла Льюіса
В основі книги лежить реальна історія спортивного менеджера Біллі Біна, яка здійняла справжню революцію у бейсболі. Він придумав новий підхід, почавши набирати недооцінених в бейсбольному співтоваристві гравців. Його команда, не маючи необхідного фінансування, змогла конкурувати з найбільш високооплачуваними командами й цим вразила світ спорту.
Головний герой здійснив справжню революцію у бейсболі, маючи за спиною лише непохитну віру у власну ідею. Ця книга про те, як, маючи достатньо невеликі бюджети, використовуючи науковий підхід, важку працю та наполегливість, можна досягти серйозних результатів. Це стосується як спорту, так і бізнесу.
Книга №5
«Який чудесний світ новий!» Олдокса Гакслі
Роман-антиутопія 1932 року від англійського письменника. Дія твору відбувається у вигаданому суспільстві 632 року «Фордівської Ери». Автор, онук видатного біолога Томаса Генрі Гакслі, побудував світ свого роману, вклавши у нього своє ставлення до сучасного йому американського суспільства, заснованого на принципах доцільності та надмірного споживання.
Людей вирощують з наперед передбаченими характеристиками й майбутнім у щасливому суспільстві. От тільки суспільство це закрите, а щастя базується на таблетках «сома», які всі привчені приймати за розкладом.
А за стіною є інші люди, без комфорту й таблеток. І рано чи пізно вони зустрінуться….
Партнерський матеріал