Гальмівна система вважається одним із найважливіших вузлів транспортного засобу. Саме вона відповідає за безпеку руху. Водіям необхідно постійно слідкувати за її станом. Зношення деталей може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Тому в жодному разі не варто цим нехтувати!
Завдання гальмівних колодок полягає в забезпеченні ефективного гальмування під час виникнення штатних екстремальних ситуацій. Їх надійність залежить від якості фрикційних накладок.
Для виготовлення останніх елементів використовуються неорганічні або ж органічні матеріали, наповнювачі, синтетичні волокна, модифікатори. Деякі виробники навіть тримають у секреті рецептури фрикційних матеріалів для створення своїх гальмівних колодок.
Які матеріали використовуються?
Гальмівні колодки можуть виготовлятись з використанням різної сировини. Тому їх можна розділити на наступні:
1. Органічні. Фрикційний матеріал на 30-40% складається з металу. До складу таких гальмівних колодок також додатково входять карбон, рослинні волокна, смоли, гума, кевлар і навіть скло. Вони практично не зношують гальмівні барабани та диски. Крім цього, вони видають мінімальний шум. Їм не страшні різкі температурні перепади, серйозні та регулярні навантаження.
2. Металеві. Для отримання цих гальмівних колодок використовуються сталь і мідні сплави. Вони міцні, не зношуються. Проте в процесі роботи такі елементи шумлять, що може призвести до виникнення дискомфорту у водія та інших учасників дорожнього руху.
3. Напівметалеві. Складаються ці гальмівні колодки із сталі, інших видів металу, наповнювачів, модифікаторів. Вони надійні, проте шумлять і пиляться в процесі роботи авто. До переваги також можна віднести те, що встановлювати їх можна в будь-яких умовах, в тому числі складних.
4. Керамічні. Для їх створення виробник використовує унікальну технологію. Волокна кераміки особливим шляхом змішуються з волокнами інших металічних сплавів. Таке поєднання забезпечує гальмівним колодкам високу продуктивність. Вони легкі та практично не видають сторонніх звуків. Їх вартість висока, але вона вважається повністю виправданою. Для досягнення максимальної ефективності водію достатньо розігріти керамічні гальмівні колодки до робочої температури.
Як виявити зношення гальмівних колодок?
Щоб виявити зношення гальмівних колодок, необхідно під час натиску на педаль прислухатись до наявності сторонніх звуків. Скрипіння з'являється тоді, коли фрикційна накладка треться об диск. Зношення гальмівних колодок також можна виявити після зняття колеса. Мінімальна товщина накладки повинна бути 2 мм. В сучасних авто все набагато простіше, адже після замикання електричних контактів бортовий комп'ютер сигналізує про наявність проблеми.
Як правильно обрати гальмівні колодки?
Щоб зробити правильний вибір, необхідно дотримуватись наступних правил:
На поверхні гальмівних колодок не повинно бути жодних дефектів. Навіть незначні потертості можуть спровокувати серйозні проблеми.
По конфігурації нові гальмівні колодки повинні повністю співпадати з попередніми.
Варто звернути увагу на металеву пластину. Якщо вона була присутня в попередніх колодках, то обирати нові без неї недоцільно. Під час руху авто пластина щільно стикається з диском, мінімізує вібрацію, забезпечує безшумну роботу та виконує роль термобар'єра між колодкою і циліндром супорта.
партнерський матеріал