Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції (фото)

 

/data/blog/126975/a4fa9537fdc273171691e655d0a7c6f7.jpg

 

Грецію щороку відвідує 16,5 мільйонів туристів, що більше за кількість місцевого населення. Нинішня Греція – це досконале поєднання античної, візантійської та османської культур.

 

Радіо 24 зібрало найцікавіші місця, які варто відвідати в Греції.

 

Афіни

Афіни – одне з найдревніших міст Європи, де нині проживає більше третини греків – близько 4 млн осіб. Афіни великі за площею, бо житлові будівлі тут переважно не вищі 5-го поверху. Зазвичай вони білого чи бежевого кольору з просторими балконами. Саме їм греки присвячують особливу увагу, прикрашаючи вазонами й миловидними столиками. Вони досі традиційно проводять вечори з сім’єю на балконі чи під лимонним деревом у внутрішньому дворику.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148099

Вузькими вулицями ганяють малогабаритні автомобілі, особливо популярні Smart і мопеди. Дорогі та великі машини – тут велика рідкість, адже за них треба платити високі податки. Керують греки емоційно і можуть розкричатись із вікна до іншого водія. Авто на ніч спокійно залишають на тротуарах під будинком. Так само припарковують свої мопеди під кафе без замків і ланцюгів навколо дерева. І можна бути певним – ніхто їх не вкраде.

Громадський транспорт в Афінах зручний і доступний. За один квиток можна проїхатися усіма його видами. Тут платять не за кількість проїздів, а за час. Квиток у кіосках коштує 1,20 євро на 70 хв. Також існує вигідна система проїзних. Наприклад, за 10 євро можна їздити 5 діб. Квиток треба закомпостувати на зупинці трамвая, у метро чи в самому автобусі. Ніхто у транспорті за цим не стежить, а контролери не часто навідуються до перевізників, хоча штраф за недійсний квиток – 72 євро.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148145

Навіть в афінському метро нема ніяких парапетів і кабінок із суворими працівницями, які стежать, чи кинув ти жетон до автомату. Першу його лінію відкрили ще 1869 року, яке є другим у світі після лондонського. Під час будівництва метро знайшли багато археологічних експонатів. У переходах кількох станцій діє експозиція з античних амфор, колон, статуй та навіть фрагменти древнього водопроводу.

Акрополь

Навіть у не туристичний сезон і в дощ на скелястому Акропольському пагорбі – завжди великий натовп туристів усіх рас і національностей. Вхід сюди коштує 12 євро. У кілька днів на рік та в кожну неділю з листопада по квітень – безкоштовно.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148251

Посеред Акрополю височіє головний храм – Парфенон, присвячений богині Афіні. Він стоїть тут уже більше, ніж 2,5 тисячі років. Проте у 17 столітті Парфенон розгромили гарматами під час війни венеціанців із турками.

Навколо пагорбу розмістився маленький історичний район Анафіотика, який звели у 19 столітті переселенці з острова Анафі. Його крихітні побілені вулички звиваються зверху-вниз, утворюючи нехитрі лабіринти. У них щоразу натрапляєш на чиїсь кольорові двері чи великі вазони і амфори з квітами.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148147

Спускаючись із Анафіотики, непомітно переходиш у ще один історичний квартал Плаку. Він зберіг своє старе планування вулиць, а багато будинків стоять на античних руїнах ще від 17-18 століть. Тут майже скрізь таверни та кафе із терасами. Саме у Плаці найкраще перепочити на обід, сховавшись від спеки і гамору.

Варто скуштувати національну страву сувлакі: шашлик із курятини чи свинини, яку смажать на грилі разом із овочами. На тарілці до нього додають картоплю фрі, овочі, місцевий хліб піту та соус тцацикі з йогурту, часнику та огірка. Коштують сувлакі від 7 – 10 євро. А до страви можна замовити графин (500 мл) домашнього грецького вина за 3-4 євро.

Сувлакі - фото 148146

Синтагма

На площі Синтагма перед Парламентом щогодини відбувається зміна варти грецьких гвардійців евзонів. Цей ритуал символізує кілька століть окупації країни Османською імперією.

Чоловіки одягнені у білі панчохи, бежевий костюм зі спідницею та дерев’яні сабо на ногах із бомбонами. На голові у них головний убір імперії – червона феска, що символізує кров, яку пролили борці за незалежність Греції. 400 складок на спідниці – це стільки ж років турецького тут панування. А таке взуття носили грецькі партизани.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148249

Ритуал відбувається за чітко визначеними правилами. Перед скульптурою Невідомого солдата гвардійці повільно прямують один одному назустріч, високо піднімаючи ногу, потім опускаючи її на землю, стукають носком своїх сабо об мармур. Рухаються вони повільно і симетрично, тримаючи на лівому плечі масивний карабін.

Острів Егіна

За 1,5 год на поромі з афінського порту Піреас можна добратися до острова Егіна. Загалом у Греції більше 2 тисяч островів, лише 170 з яких заселені.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148144

На Егіну відпочивати приїжджають, власне, самі афіняни, які тримають там, так би мовити, дачі. Щороку у вересні тут проходить фестиваль фісташок, де кілограм коштує від 10 євро. Фісташкові дерева ростуть у приватних садибах, як в українців яблуні. Тут ідеальний мікроклімат для цих рослин, тому егінські фісташки є одним з основних національних продуктів Греції, і особливо цінуються на європейських ринках.

Найпопулярніший пляж тут у місті Агіа Маріна. Він розташований на іншому кінці острова від порту. Проте до нього можна дібратися на автобусі менше, ніж за годину. Тут особливо варто скуштувати страви з риби, наприклад, смажену на грилі дораду.

За кілька кілометрів від міста розташовані руїни храму Афайї, збудованого 500 року до н. е. Вхід до нього коштує 5 євро, і тут зовсім мало відвідувачів, порівняно з Афінським акрополем. Крім того, храм стоїть на пагорбі, з якого чудовий краєвид на море.

Метеора

80% Греції займають гори. За 355 км на північ від Афін розташований геологічний феномен – низка скель Фессалії. Зі столиці сюди краще добиратися на потязі, який їде 6 годин до міста Кастракі. Квиток коштує 18 євро.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148250

Ще 60 млн років тому тут було дно моря. Але з часом під дією різних геологічних процесів із нього постали кам’яні стовпи. З 11 століття перші аскети почали облаштовувати тут для себе печери між скелями. Згодом, коли під час Османської окупації тут ставало все більш небезпечно, ченці поступово підіймалися вище й вище. Так, вони осіли на вершинах скель і з часом перетворили їх на могутню общину із цілим комплексом православних монастирів.

У той час саме в Метеорі намагалися зберегти залишки традицій. Вона стала не лише релігійним, але й творчим і науковим центром країни. Дослідники вважають, що без цієї роботи у монастирях еллінська культура могла лишити лише тьмяний слід у сучасній Греції, бо її затьмарила б турецька.

Із понад 20 монастирів сьогодні відновили лише 6. Тільки один із них жіночий. 1988 року Метеору занесли до Каталогу пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Нині між монастирями курсують вщент заповнені автобуси іноземних туристів чи паломників. Вони відкриті для відвідувачів щодня у визначені години. Але чоловіків не пустять туди у шортах, а жінці варто одягнути спідницю нижче колін та прикрити плечі.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148135

Також до кожного з них ведуть піші стежки і трекінгові маршрути. Ними можна натрапити на невеликі закинуті храми чи каплиці. У лісах між скелями існує свій мікроклімат, де значно вологіше, ніж у долині. Стежками впевнено курсують черепахи, як їжаки в Україні. А поміж дерев бігають чорні білки. Скелі розміщені поряд одна біля одної, тому відвідати усі монастирі реально за день-два.

Ви пошкодуєте, якщо не побачите ці місця у Греції - фото 148248

Зі скель відкривається чудовий краєвид на простору долину і гори удалині. Біля самого їхнього підніжжя видніється червона черепиця дахів будинків Кастракі. Навіть у не туристичний сезон тут більше мандрівників, ніж місцевих. У місті безліч таверн і ресторанів із виглядом на скелі. Ціни на їжу та сувеніри такі ж, як у Афінах. Значно дешевше зупинятися тут у кемпінгах. Можна зі своїм наметом або ж зручніше орендувати трейлер за 20 євро на добу. У вартість проживання входить також душ та кухня із газовими балонами.

 

radio24.ua


05.03.2017 3319 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466