Весна — прощавай застуда?

 

/data/blog/129160/fa7ceefebaa6daef28210c8f2864d27f.jpg

 

Весна — час пробудження всього живого. Коли холоди позаду, здається, що позаду повинні бути і нежить з кашлем. Тому, більшість вважає, що найбільша захворюваність грипом та застудою є восени та взимку.

 

Але, насправді, це не зовсім так. Навесні статистика захворюваності населення набагато вища аніж в зимовий та осінній періоди. При цьому збільшується ймовірність ускладнень.

 

Чому навесні більший ризик застудитися аніж взимку?

Взимку хвороботворні мікроорганізми під дією низьких температур гинуть швидше, а передача інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, затруднена. А навесні, коли приходить потепління, повітря прогрівається, стає більш вологим, що і є сприятливим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, тому ймовірність зараження підвищується, а перепад температури є найкращою умовою для застуди.

 

Люди переоцінюють весняне тепло, не знючи того, що воно є досить обманливимНайбільш частими причинами весняних застуд є мінливість погоди і різкий перехід з теплого одягу на весняний. Нам варто знати, що переохолодження має згубний вплив на наш організм.

 

Прояви весняного гіповітамінозу

Всі чудово знають про весняний гіповітаміноз. Він зумовлений недостатнім постачанням нашому організму необхідними вітамінами та мікроелементами, що містяться переважно у свіжих овочах та фруктах, які у зимовий період є для нас дефіцитними. Навесні можливі такі прояви гіповітамінозу:

  • сухість шкіри,

  • тріщини у куточках рота,

  • ламкість та випадіння волосся,

  • ламкість нігтів,

  • сонливість,

  • швидка втомлюваність

Тому варто не забувати про тимчасовий прийом полівітамінних препаратів, також бажано вживати хоча б заморожені фрукти та ягоди, заморожені та сирі овочі, в яких міститься багато вітамінів, що сприяють підвищенню імунітету.

Поганий вплив на наш організм також має неправильне самолікування, оскільки серед людей досі поширене правило: «зняти симптоми всіма способами і піти на роботу/навчання». Проте це тільки спричинює стресову ситуацію для організму і переводить хворобу у хронічний перебіг.

 

Як же захистити себе від застуди?

Якщо дотримуватися простих правил, можна захистити себе і близьких від різноманітних проявів застуди. Тому пропонуємо вам перелік того, що є найнеобхіднішим для захисту власного здоровя:

  • одягати марлеву маску (особливо тим хто захворів). Пам’ятайте, що змінювати маску потрібно кожні 2 години, а носіння найбільш доречно у погано провітрюваних і закритих приміщеннях (в офісах, транспорті, поліклініках). На вулиці ходити у масці немає сенсу;

  • часте провітрювання і вологе прибирання;

  • часті прогулянки на свіжому повтрі (тільки не тоді, коли надворі холодно);

  • уникайте контактів з людьми, які мають ознаки грипу або ГРВі;

  • завжди мийте руки з милом, особливо після перебування в громадських місцях.

  • не забувайте про повноцінне харчування;

  • уникайте стресу;

  • здоровий сон та відпочинок – найкраща профілактика;

  • загартовування, але в розумних межах;

  • займатеся спортом.

 

Вчасне звернення до лікаря – запорука вашого здоров’я

Отже, з настанням весни, змін зазнає не тільки природа, а і весь організм людини. Найбільше відношення це має до серцево-судинної, нервової та ендокринної систем нашого організму. Весняний період – це пора загострень фактично усіх хронічний захворювань. Тому не варто забувати систематично консультуватися у лікаря. І памятайте про те, що більшість хвороб лікуються на ранніх стадіях.

 

Уникайте стресу і до всього ставтеся з легкістю та гумором. Адже все буде добре!

 

Ольга Луговська
Сімейний лікар МЦ «Оксфорд Медікал»


09.04.2017 Ольга Луговська 1435 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413