Домінік Рааб сказав парламенту, що особи, визначені згідно з правилами Великобританії, зможуть попросити міністра переглянути їх список. Фотографія: Reuters
Експерти вітають новий режим, але закликають уряд Великобританії посилити внутрішні антикорупційні заходи.
Чотирнадцять громадян Росії, яких звинувачують у змові щодо великої корупційної схеми на 230 мільйонів доларів (166 мільйонів фунтів стерлінгів), є одними з тих, хто потрапив під заморожування активів та заборони на поїздки під першими санкціями, які запроваджені Великобританією з моменту виходу з ЄС.
У заяві до парламенту в понеділок міністр закордонних справ оголосив імена 22 осіб, які підлягають санкціям згідно з Глобальними антикорупційними санкціями 2021 року.
Регламент набув чинності після виходу Великобританії з ЄС, коли вона припинила участь у спільному європейському режимі санкцій.
Домінік Рааб заявив парламенту, що особи, визначені згідно з правилами Великобританії, зможуть попросити міністра переглянути список або подати апеляцію проти нього в заяві до суду.
Серед зазначених у понеділок 14 громадян Росії, яких звинуватили у крадіжці 230 мільйонів доларів російських державних активів через надзвичайно складну податкову схему шахрайства, яку викрив податковий радник Сергій Магнітський, він помер у в'язниці в Москві після відмови у лікуванні.
У письмовій заяві до парламенту міністр закордонних справ заявив, що Положення про глобальні антикорупційні санкції 2021 року "забезпечать, щоб Великобританія не була надійним притулком для тих, хто причетний до серйозної корупції, в тому числі тих, хто отримує від цього прибуток".
Коаліція антикорупційних груп заявила, що вітає новий режим санкцій, але закликала уряд також посилити внутрішні антикорупційні заходи, в тому числі шляхом впровадження давно відкладеного реєстру справжніх власників майна Великобританії.
"Великобританія повинна переконатися, що власний захист від корупції та відмивання грошей є якомога міцнішим, щоб надати режиму максимальну довіру", - заявив представник Британської антикорупційної коаліції.
"Це повинно включати прийняття законодавства про реформу Палати компаній та про реєстр іноземної власності якомога раніше, а також вдосконалення регулювання стандартів на державних посадах на національному рівні відповідно до рекомендацій ООН".
Список нових імен, доданих до санкційного списку Великобританії, може розчарувати союзників ув'язненого російського опозиційного лідера Олексія Навального.
У лютому Антикорупційна фундація, агітаційна група, заснована Навальним, попросила Рааба санкціонувати 35 олігархів, які, на думку групи, відіграють "ключову роль у сприянні" президенту Росії Володимиру Путіну. Але жодна з 35 осіб не була серед призначених у понеділок.
Окрім 14 росіян, інші нові імена, які потрапили під санкції, включають:
- Ашраф Саїд Ахмед Хуссейн Алі, більш відомий як "Аль-Кардинал", бізнесмен з Південного Судану, якого НУО звинуватили у серйозній корупції у зв'язку з коштами, отриманими з Південного Судану.
- Аджай, Атул та Раджеш Гупта, троє братів, яких звинуватили у серйозній корупції в Південній Африці, а також їхній соратник Салім Аззіз Есса.
- Оскар Рамон Наджера, конгресмен Гондурасу, якого звинувачують у використанні свого становища для сприяння хабарам на підтримку наркокартеля Лос Качірос.
- Феліпе Алехос Лоренцана, віцепрезидент ради директорів конгресу Гватемали, якого звинувачують у зловживанні своїм становищем, забезпечуючи податкові кредити в обмін на хабарі.
- Хосе Франсіско Лопес Ченено, нікарагуанський чиновник і бізнесмен, якого звинувачують у перенаправленні державних коштів на фальшиві компанії.
за матеріалами The Guardian