В Івано-Франківській області за минулу добу щепили 8 603 особи. Зокрема, першою дозою щепили 1 964 людина, а другою — 6 639 осіб.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Загалом з початку вакцинальної кампанії на Прикарпатті провели 622 214 щеплень.
Водночас наразі в Івано-Франківській області підлягають ревакцинації понад 17 тисяч працівників, однак повторне щеплення вони ігнорують.
Що робити людям, які вчасно не зробили другу дозу і чи потрібно починати курс щеплення заново, пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За його словами, навіть, якщо людина не отримала друге щеплення у рекомендований період, його треба зробити навіть із запізненням. Водночас йдеться не про повторний курс, а саме про другу дозу вакцини.
Міністр радить, якомога швидше зробити друге щеплення у таких випадках. Оскільки найбільш гарантований захист від важкого перебігу захворювання — повний курс вакцинації.
«Немає такого, що прогавили момент. Зробите друге щеплення на 28 чи 35 день. У будь-якому випадку зробити друге щеплення треба», — пояснив Ляшко.
Зауважимо, що під час оперативної наради в Івано-Франківській облдержадміністрації 23 листопада, заступниця гендиректора обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗу Тетяна Джус зауважила, що головний чинник поширення вірусу — це погана вакцинація серед населення.
«На Прикарпатті як і в цілому в Україні залишається напружена ситуація з COVID-19. Збільшилась кількість летальних випадків. Від початку пандемії померли 2 768 осіб, з них за минулий тиждень 93 особи.
Хворіють всі, як діти, так і дорослі. Проте, найбільша кількість підтверджених випадків COVID-19 припадає вікову групу від 30 до 69 років, здебільшого найбільша летальність серед осіб 60 років.
У статевій структурі осіб з підтвердженим захворюванням COVID-19 та померлих переважають жінки. Така тенденція захворюваності зумовлена тим, що саме ці пріоритетні групи населення є не вакцинованими», — заначила заступниця.
читайте також: Очільник BioNTech припускає, що вакцинуватися проти COVID-19 треба буде щороку
Водночас в області можна щепитися однією з чотирьох вакцин: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Нагадаємо, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточуючих — 42%.
Водночас 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
До слова, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників