Вчені шведського університету обіцяють розшифрувати мову кішок до 2021 року.
Про це повідомляє ictv з посиланням на Daily Mail.
За інформацією видання, дикі кішки перестають нявкати після досягнення повноліття - коли їм більше не потрібно привертати увагу своїх матерів, вимагаючи ласки і молока. Однак після одомашнення кішки навчилися спілкуватися з людьми, до самої смерті видаючи різні звуки.
Щоб визначити точний зміст конкретних сигналів, шведські лінгвісти запишуть звуки, що видаються 50 кішками, які живуть в різних місцях. Вчені спробують зрозуміти, як настрій тварин впливає на нявкання - як дружелюбність, радість, грайливість, голод, роздратування, злість проявляються в звуках.
По всій видимості, кішки можуть усвідомлено змінювати інтонацію і мелодію свого нявкання - щоб донести до господаря певну думку, щоб вказати на терміновість свого повідомлення, щоб заявити про свій емоційний стан, - розповіла дослідник Сюзанна Шетц.
Метою проекту є допомогти господарям краще спілкуватися зі своїми вихованцями і перевірити, чи є відмінність між котами з різних міст.
Нагадаємо, німецькі фізики навчилися миттєво переміщуватися інформацію про деякі властивості матерії на невеликі відстані.