"Важко жити - тяжко вмерти"

Огляд івано-франківської преси  за тиждень з 11 по 17 березня 2011 року.

  

Галицький креспондент

 

Богдан Скаврон в статті «Націоналіста кинули за ґрати» розпвідає про «тризубівця» Степана Бичека, якого під час перебування на Івано-Франківщині президента України Віктора Януковича затримали правоохоронці з цілим арсеналом зброї: «Звинуваченого у незаконному поводженні зі зброєю 59-річного Степан Бичека, незважаючи на інвалідність та стан здоров'я, засуджено до двох років позбавлення волі, а його автомобіль конфісковано як знаряддя злочину».

 

Публікація «Тепле місце Шутяка» повідомляє читачів ГК про високопосадових осіб, які заборгували багатотисячні суми за послуги «Теплокомуненерго». «Для прикладу - кілька довільно обраних з довгого списку прізвищ. Викладач Прикарпатського національного університету, кандидат наук Кройтер В. К. - майже 24 тис. грн. (!) боргу за опалення. Його колега-викладач, кандидат наук з цього ж закладу Лоп'янко М.А. завинив тепловикам з 15 тис. грн. Директор охоронної фірми "Ажур", колишній старший лейтенант міліції Сазонов В.В. заборгував "Теплокомуненерго" 8 тис. грн. У списку боржників - працівники КРУ, міліції, чиновники, підприємці, про яких газета неодмінно напише в наступних числах після перевірки інформації», - попереджає газета. Особливої ж уваги журналістів заслужив заступник начальника УЖКГ Івано-Франківська «Шутяк Сергій Іванович, безпосередньо відповідальний саме за економічне здоров'я міської комуналки. Борг пана Шутяка за опалення його трикімнатної квартири на Південному бульварі станом на 1 березня цього року сягнув понад 11 тис. грн.»

 

Наталія Храбатин робить цікаву вибірку публікацій в міцевій Станиславівській пресі столітньої давності «Черга за життям». Виявляється в той час також очікували «Кінця світу»:і» Звістки про швидкий «кінець світу» часто розповсюджувалися різного роду проповідниками. Ось і у лютому 1926 року галичани обговорювали «пророцтво» американського проповідника Роберта Рейдта про швидкий «кінець світу». Рейдт навіть через радіо сповістив світові «чудову новину», проте, як виявилося, на щастя, помилився.»

 

Репортер

 

Газета проголошує «людиною тижня» першого івано-франківського мільярдера Олега Бахматюка, який став за версією американського «Форбсу» 1140-м багатієм в світі та 8-м в Україні.

 

Євгенія Ступ’як розповідає про сумні перспективи розвитку підприємництва в Україні та на Прикарпатті зокрема в статті «Важко жити – тяжко вмерти».  Оцінки експертів, цитовані в статті передбачають хвилю припинення підприємницької діяльності через податковий тиск. Різке зростання припинення реєстрації підприємців констатує в.о. начальника відділу державної реєстрації в Івано-Франківську Василь Струтинський.

 

«У лісі пахне отрутою», - Сітлана Лелик розповідає про ситуацію зі складуванням пестицидів в Калуському районі.

 

Тетяна Соболик в публікації «Інвесторська диктатура» стверджує, що керівник «Скорзонери» Олександр Шевченко виставив умови входження підприємства-власника «Буковелю» в засновники ФК «Прикарпаття» та інвестування добудови міського стадіону «Рух».

 

 

Галичина

 

«Розмова німого з глухим» - так характеризує Ігор Лазоришин ситуацію у Верхньму Струтині на Рожнятівщині. Тут триває суперечка селян з ТОВ «Карпатнафтохім», яке прагне реалізовувати виробничий проект будівництва солепромислу на Верхньострутинському родовищі кам’яної солі.

 

Микола Петричук переповідає «Бензинові» байки українських урядовців» в однойменній аналітичній статті про перспективи цінової ситуації на ринку нафтопродуктів.

 

«Як приборкати ядерного монстра?» - стаття про ситуацію на ядерних об’єктах Японії.

 

«П’ять органів чуттів достатньо для щастя», - переконаний лікар-психотерапевт асистент кафедри психіатрії та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету Юрій Бежук. Подробиці в інтерв’ю Ю. Бежука.

 

Західний кур’єр

 

«З настанням весни зграї бездомних псів заполоняють місто», - ділиться своїми спостереженнями Любов Загоровська в статті «Собачому роду нема переводу». «Про безпритульних тварин Івано-Франківська написано стільки матеріалів, що впору укладати окрему книгу. Проте настає весна, пригріває сонечко і знову виникає та сама проблема – явне нашестя на міських вулицях бродячих псів. Часто вони збираються у великі зграї і тоді ходити містом страшно. Міська влада роками намагається вирішити цю  проблему, проте собак на вулицях не меншає», - констатує авторка.

 

«Відсоток етнічних українців, що вважають російську рідною, зростає», - ділиться своїми оцінками в мовному просторі Сергій Стефанко, депутат міськради, член фракції «Свобода».


17.03.2011 805 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

998
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2024
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2906
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3532
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3713
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6915 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3902

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5717

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6870 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7669
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2508
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4773
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5151
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

522
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

989
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1853
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3439
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

959
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1828
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3732
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3984 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5494