В Україні з 1 січня запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин, яка поєднує донора та реципієнта.
Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 4 січня, Єдина державна інформаційна система з питань трансплантації органів та тканин є важливою з точки зори надання трансплантації людям, які цього потребують, оскільки вона поєднує донора і реципієнта, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
За його словами, без неї системний розвиток трансплантації в Україні був би неможливий.
Степанов наголосив, що цього року МОЗ поставила собі за мету збільшити мінімум у два рази кількість трансплантацій і зробити їх щонайменше 250. Крім цього, у 2021 році вперше в Україні планується зробити трансплантацію легень. Міністр охорони здоров'я сподівається, що всі трансплантації вдасться проводити в Україні, щоб не громадян за кордон.
Також у планах зробити трансплантацію рук і ніг. Очільник МОЗ зазначив, що це є особливо актуально для українських військовослужбовців, які втратили кінцівки у зв'язку з російською агресією на сході країни.
"Для того, щоб робити такі речі, рятувати життя, нам треба і далі розвивати це питання. Ми чітко знаємо, що, окрім трансплантації, нам треба запровадити пакет медичних послуг з посттрансплантаційного супроводу, тому що люди, яким робиться трансплантація, потребують потім супроводження медичного нагляду", - наголосив очільник МОЗ.
Крім цього, МОЗ планує розробити механізм залучення до транспортування анатомічних матеріалів та реципієнтів всі види транспорту, зокрема цивільну авіацію, авіаційний транспорт ДСНС, Нацполіції та Держприкордонслужби.
Читайте також:
Львівські трансплантологи вперше провели пересадку печінки
У Львові вперше прооперували пацієнта за допомогою робота-хірурга Da Vinci