В Україні запровадять реабілітацію для людей, які перенесли COVID-19 – Міністерство охорони здоров'я розробило відповідний стандарт, але ще його не затвердило.
Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час брифінгу 12 квітня, передає Фіртка з посиланням на УП.Життя.
"В окремих випадках COVID-19 протікає безсимптомно, але часто розвивається пневмонія, дихальна недостатність, вражаються інші системи та органи. Це захворювання поліорганне, оскільки є ураження та ускладнення зі сторони серцево-судинної, нервової, ендокринної системи, а також проявляються в значній кількості психоемоційні розлади. Після лікування необхідне тривале спостереження для виявлення можливих ускладнень і реабілітація для відновлення функцій дихальної, серцево-судинної системи, збереження психічного здоров’я", – розповіла Микичак.
Особливо йдеться про пацієнтів, які перенесли COVID-19 у важких та середньо-важких формах.
За словами Микичак, у міністерстві вже напрацювали відповідні рекомендації з урахуванням світового досвіду.
Зокрема, у співпраці з Державним експертним центром МОЗ розробило стандарт медичної допомоги "Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19 та реконвалесцентів".
"Цей стандарт надіслано для опрацювання, обговорення в регіональні департаменти охорони здоров’я і буде найближчим часом погоджений в структурних підрозділах і відповідних відомствах", – додала заступниця МОЗ.
Також міністерство сформувало пропозиції до Національної служби здоров’я щодо запровадження нового пакету медичних послуг з реабілітації пацієнтів після COVID-19. Це означає, що реабілітаційна допомога фінансуватиметься державою.
У МОЗ також мають визначити та затвердити мережу санаторно-курортних закладів та закладів охорони здоров’я, які зможуть надати відповідну спеціалізовану допомогу.
"МОЗ доручило керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я забезпечити осіб, які перенесли середню і важку форму COVID-19, послугами з реабілітації. А також визначити та затвердити мережу закладів охорони здоров’я, зокрема, санаторно-курортних закладів місцевого підпорядкування для забезпечення доступу усім пацієнтам до спеціалізованої допомоги, а також скеровувати до санаторіїв МОЗ, які наказом від 6 квітня отримали доручення приймати профільних пацієнтів", – розповіла Микичак.
Пацієнти зможуть отримувати реабілітаційну допомогу після COVID-19 за скеруванням сімейного лікаря.
Коли відповідні послуги стануть доступними, наразі невідомо.
Нагадаємо, на Прикарпатті за добу 49 підтверджених випадків, два летальні, понад 800 одужали.
У п'ятницю відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому вирішили вивести Франківщину з "червоної" зони.
У МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.
Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.
Додамо, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.
Крім того, франківські медики врятували півторамісячне немовля з COVID-19 та патологією шлунка.
Читайте також:
У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті
Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19
У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення
Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися
У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19