Як писала Фіртка, минулого місяця в середмісті Івано-Франківська комунальники знайшли унікальну історичну знахідку - частину Тисменицької брами 17 століття. Її виявили під час завершального етапу робіт на вулиці Лесі Українки. В планах - зробити це місце однією з туристичних цікавинок Івано-Франківська.
Як розповів директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, є успішні приклади того, що з такими знахідками роблять у європейських містах. До прикладу, у польському Жешові розкопки старого міста збирають черги з туристів, які хочуть подивитися на історичні знахідки. Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що важливим є те, що громадськість звернула увагу на цю ділянку.
Михайло Смушак розповів ще одну цікаву деталь. Місто має ще одну браму – Галицьку. Її засипали, коли будували торгові центри біля Ратуші. Проте під насипом вона є.
Наразі активісти спільно з міською владою працюють над проектом та реалізацією музеїфікації об'єкту. А тим часом археологи продовжують розкопки історичної знахідки.
Пропонуємо поглянути, як проходять розкопки Тисменицької брами.
Нагадаємо, минулої зими в середмісті Івано-Франківська археологи розкопали артефакти 17-18 століть.
Довідка Фіртки:
В давнину місто замикали три величні брами: з північного боку — Галицька (Львівська) брама, з південно-західного боку — Тисменицька (Кам’янецька) і з південно-східного — Вірменська (Заболотівська).
Від кожної брами було перекинуто довгий дерев’яний міст через рів, наповнений водою, і тільки за допомогою цих мостів можна було потрапити до міста. Над брамами вміщувались величезні чорні мармурові таблиці із золотими написами.
Тисменицька брама - ренесансна прямокутна триярусна споруда з наскрізним арковим проїздом, увінчана високою вежею з банею та шпилем.
Необхідно розкопати і Галицьку браму. І почати у цьому році.
Я ДУМАЮ ВАРТО ЦІЛЕ МІСТО РОЗКОПАТИ)ЩОБ НЕ БУЛО НІ ДЕ ЇЗДИТИ,НІ ДЕ ХОДИТИ.БО ТО ЩОСЬ ТАМ КОЛИСЬ БУЛО ПІД НОВИМ ДОРОЖНИМ ПОКРИТТЯМ,ЯКЕ СТЕЛИЛОСЬ ЗА МОЇ ГРОШІ З ПОДАТКІВ.А ТЕПЕР ДАВАЙТЕ РОЗКОПАЄМ..