Процес вакцинації населення проти COVID-19 на Прикарпатті триває досить інтенсивно. Відповідно значним є також розхід наявного запасу вакцин. Буває так, що вщепивши першою дозою однієї вакцини люди, раптом, виявляють, що на момент, коли необхідно ревакцинуватись, у пунктах та центрах вакцинації такої вакцини для щеплення другою дозою немає.
Що робити у такому випадку? Чи можна поєднувати різні види вакцин і, якщо так, то які? Відповідь на вказане питання дав заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.
Зі слів урядовця, вакцинація має бути доказовою, а використання бустерних або додаткових доз повинно чітко регулюватися.
«Я б радив все ж таки дотримуватися вимог доказової медицини — використовувати комбінації, які довели свою безпеку. Наразі поєднувати дозволено мРНК-вакцин (Pfizer, Moderna). Також можна поєднувати векторні з мРНК. Наприклад, перша доза AstraZeneca, а друга вакциною мРНК. Якщо ж є вакцинація CorovaVac, то коли після першої дози цієї вакцини робиться друга доза якоюсь альтернативною, то це якийсь експеримент над собою. Я не раджу такого робити, бо це не відповідає протоколам та інструкціям», — зазначив Ігор Кузін.
Наразі, як стверджують в управлінні охорони здоров’я, випадків змішування недозволених комбінацій вакцин немає, адже в електронній системі охорони здоров’я можна бачити лише загальну кількість проведених щеплень. Доступ до персональної інформації, зокрема про вид вакцини, є лише у лікаря, який лікує пацієнта, або у вакцинальної бригади, яка проводить щеплення. Але якщо такі випадки мають місце, то це є порушенням. І відповідатиме за це медпрацівник, який проводить щеплення, знаючи, що людина вакцинувалася до цього іншим типом вакцини.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вакцинація проти COVID-19: за добу на Прикарпатті щепили 3 576 осіб
COVID-19: на Прикарпатті за добу захворіли 543 особи, троє людей померли
«Вакцина не діє вже і сьогодні»: прикарпатців заохочують активніше вакцинуватися до новорічних свят
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину
Чи безпечне та дієве щеплення різними вакцинами проти COVID-19 — дослідження
COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни