В Івано-Франківську закрили «школу міліції»

 У квітні цього року Прикарпатський юридичний інститут (ПЮІ) Львівського державного університету внутрішніх справ (ЛьвДУВС) святкував свої 55. Та вже незабаром до школи міліції, як у народі називають цей навчальний заклад, дійшли чутки, в які важко вірилося... Мовляв, вже після цьогорічного випуску інституту заборонять провести вступну кампанію та набрати нових курсантів. Причина – загальне скорочення органів МВС. Тож, якщо міліції буде менше, то менше потрібно і кадрового поповнення.

 

Спершу у коридорах ПЮІ говорили, що інститут будуть реорганізовувати у коледж. Та згодом з’явилася інформація про намір Кабміну ще радикальніше «оптимізувати систему міліцейської освіти».

 

Варто сказати, що останнім часом київські чиновники серйозно взялися за українську міліцію. Ще минулого року МВС оголосило про масштабне скорочення. Під цю статтю підпадала третина правоохоронців. Якщо в цифрах, то з 296 тисяч мали залишитися 200 тисяч. Це скорочення триває донині.

 

Відповідно, в лютому цього року керівництво МВС заявило про скорочення державного замовлення у відомчі вузи більш ніж у 2,5 рази, з 3500 до 1225 осіб. Як заявляв начальник департаменту кадрового забезпечення міністерства Юрій Казанський, в Україні є 13 спеціалізованих міліцейських вузів, з них планується залишити тільки вісім.

 

Вже в березні колегія Рахункової палати України розглянула висновки аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених МВС на підготовку кадрів. За тією інформацією, яку оприлюднила палата, за останні два роки міліцейські виші отримали з держбюджету 1,3 млрд. грн., і щороку витрачали ці кошти на підготовку понад 13,7 тис. фахівців. Однак лише половина випускників залишалася на службі в міліції. Решту дипломованих спеціалістів випускали з правом вільного працевлаштування, без будь-якого врахування можливостей і потреб ринку праці. «Замість того, щоб готувати фахівців середньої ланки, сержантів, які добре знатимуть свою справу і яких чекають у кожному мікрорайоні, освітня система МВС плодить дорогих випускників з вищою освітою для реєстрації на біржі праці», – заявив тоді на колегії Рахункової палати її голова Валентин Симоненко.

 

Тож палата запропонувала керівництву МВС «вжити заходів для реорганізації обтяжливої для державного бюджету відомчої мережі вищих навчальних закладів», а ще розрахувати свої реальні потреби.

 

І ось у середу, 27 липня, прем’єр-міністр Микола Азаров підписав розпорядження Кабміну про цю реорганізацію. У документі зазначається, що уряд погоджується з пропозицією МВС ліквідувати п’ять своїх юридичних інститутів, зокрема, і Прикарпатський. Того ж дня в Івано-Франківську начальник обласного УМВС Василь Варцаба вперше офіційно заявив про закриття Прикарпатського юридичного інституту. За його словами, він зустрічався з ректором ЛьвДУВС Олексан­дром Маріним для того, щоб обговорити питання передачі майнового комплексу вишу на баланс обласного міліцейського управління. Планується, що у приміщення колишнього інституту перемістять міський відділ міліції, спецпідрозділи «Беркут» і «Грифон», науково-дослідний експертно-криміналістичний центр і відділ фельдзв’язку.

 

Як повідомив «Репортеру» Василь Гультайчук, начальник центру зв’язків з громадськістю обласного УМВС, нині створена ліквідаційна комісія, яка має підбити загальний майновий баланс колишнього інституту. Його територія та майно забезпечені охороною.

 

Курсантів інституту, які прий­няли присягу на першому курсі і вже є працівниками внутрішніх справ, планують перевести до ЛьвДУВС. Тут ніби все логічно, але постає питання, чи зможе львівський вуз забезпечити необхідні умови для навчання такому великому поповненню? Адже одночасно сюди переведуть три курси прикарпатців. Чи впорається з такими навантаженнями викладацький склад?

 

Від перспективи переїзду не в захваті і самі курсанти. Ті, з ким спілкувався «Репортер», говорять, що й донині не знають, яка доля чекає на інститут.

 

Ще одна колізія – студенти-цивільники, які навчаються на контрактній основі. У розпорядженні Кабміну йдеться, що слухачі, курсанти та студенти вищих навчальних закладів, які ліквідовуються, «продовжують навчання в університетах, до складу яких входили такі навчальні заклади, або інших вищих навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ за їх вибором, шляхом переведення в установленому порядку». Але як не крути, ці студенти мають контракти і перевести їх кудись без їхньої згоди – неможливо.

 

Може, скорочення міліції та її освітньої бази владні мужі у Києві роблять і з благородною метою. Та методи, якими вони «оптимізують та реорганізують», викликають багато запитань. Як відомо, ламати не будувати. Надто вже легко, одним розчерком пера, ліквідували вуз з півстолітньою історією.

 

До теми

Станіславську школу міліції створили у 1956 році. Це був перший вищий навчальний заклад Прикарпаття з юридичним спрямуванням. У його стінах підготували більше 12 тисяч офіцерів міліції. Саме з колишніх викладачів ПЮІ засновувався юридичний факультет Прикарпатського національного університету.

 

Інститут мав третій рівень акредитації. Тут діяли три факультети та 15 кафедр, де серед викладацького складу працювали близько 90 спеціалістів з науковими званнями кандидата і доктора наук. Навчальна база вишу була однією з кращих в області. Тут діяли комп’ютерні класи, два тири, криміналістичний полігон, загальна та спеціальна бібліотеки з найбільшими в області книжковими фондами юридичної літератури (понад 50 тис. примірників). Нещодавно тут закінчили реконструкцію навчально-тренувального центру «Лисець».

 

Реорганізація міліцейської освіти України

 

Залишилися

Національна академія внутрішніх справ (Київ)
Харківський національний університет внутрішніх справ (ХНУВС)
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (ДДУВС)
Луганський державний університет внутрішніх справ (ЛДУВС)
Донецький юридичний інститут
Львівський державний університет внутрішніх справ (ЛьвДУВС)
Одеський державний університет внутрішніх військ (ОДУВС)
Академія внутрішніх військ (Харків)

 

Ліквідовані

Кіровоградський юридичний інститут ХНУВС
Херсонський юридичний інститут ХНУВС
Запорізький юридичний інститут ДДУВС
Прикарпатський юридичний інститут ЛьвДУВС
Кримський юридичний інститут ОДУВС

 

Репортер


05.08.2011 3315 1
Коментарі (1)

Патріот 2011.08.05, 11:13
Со мєнтамі упокой!
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1005
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2042
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2913
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3539
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3720
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6976 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5722

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6876 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7675
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4779
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

528
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

994
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1859
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1833
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3999 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500