З міського озера в Івано-Франківську виловлюють товстолобів та готують консервацію, яку передають українським військовим.
Про це кореспондентці Суспільного розповів керівник Державного агентства рибного господарства в області Любомир Стрембіцький, передає Фіртка.
З його слів, вилов риби з водойми погодив Інститут рибного господарства НААН України. З озера виловлюють товстолобів старшої вікової групи.
"Раніше у нас були випадки масової загибелі риби, на які наші громадяни звертали увагу. Риба — це живий організм, який росте, набирає вагу, старіє і помирає.
Коли ми говорили із представниками парку, то минулого року вони закопали приблизно шість тонн риби. Позаминулого — приблизно 12 тонн.
Зараз ми виловлюємо товстолобів. У цьому нічого страшного немає. Більша катастрофа була б, якби риба гинула, і ми знову мусили б її прикопувати", — розповідає Любомир Стрембіцький.
За його словами, рибу з озера виловлюють наймані рибалки. Товстолобів передають міській раді, а потім рибу розподіляють по освітніх закладах, де її обробляють.
"Чистять рибу в освітніх закладах. Там її ріжуть на філе. На базі кулінарного училища організували перероблення риби. Там все закручують у банки та роблять тушкованку. На базі училища є спеціалісти, які цим займаються", — говорить Любомир Стрембіцький.
Виловлювати та переробляти товстолобів почали наприкінці березня. Усього з міського озера витягли понад чотири тонни риби, каже керівник Державного агентства рибного господарства в області. Рибпатрулі також порадили виловлювати товстолобів й з міського озера у Тлумачі, однак поки що влада не ухвалила рішення.
"У них є варіанти: або риба помиратиме, а ми будемо рахувати їм збитки, або на міському озері у Тлумачі так само вилучатимуть товстолоба.
Іншу рибу, наприклад, потрапляли нам у сітки кілька сомів, ми обережно виплутували й випускали у воду.
Хочу зазначити, що товстолоб у наших умовах не нерестує і не відкладає ікру. Його поповнення можливе лише завдяки штучному вирощенню", — сказав Стрембіцький.
У міське озеро Івано-Франківська згодом запустять молодняк, додав керівник Державного агентства рибного господарства в області.
"Запустимо молоду рибу, щоб поповнити поголів’я і щоб підростав інший молодняк, який потім також зможемо віддати на соціальні потреби. Війна продовжується, окупант пів країни зробив руїною.
Тому ми маємо використовувати всі засоби та сили, щоб допомогти й погасити потреби населення у білковій їжі", — додав Стрембіцький.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)
В Івано-Франківську почали шити бронежилети
У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)
"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в сільській місцевості (ФОТО)