Жіночий Економічний Форум «Жінки важливі: як прискорити розвиток територій шляхом активізації економічного потенціалу жінок» вперше відбувся в Івано-Франківську.
Як зазначили організатори, метою заходу є сприяння створення рівноправних умов для розвитку жіночого підприємництва на місцевому рівні, повідомляє Фіртка.
Петро Шкутяк, заступник Івано-Франківського міського голови зазначив, що такі форуми планують зробити щорічними, оскільки це певною мірою сприяє розвитку міста.
«Мені в назві цього форуму дуже подобається уточнення «жіночий». Дуже багато досліджень показують, що чим більша активність жінок у бізнесі, то значно краще розвивається суспільство. І якість життя людей значно вища в тих країнах, де активно залучають у бізнес чи на керівні посади жінок», - наголосив Шкутяк.
До речі, Ігор Бартків, віцепрезидент Івано-Франківської Торгово-промислової палати, розповів, що вже не перший рік спостерігає збільшення кількості жінок-підприємців в обласному центрі.
«Ми розуміємо, що жіноче підприємництво потрібно підтримувати та популяризувати. Бачимо приклади інших країн, де завдяки підтримці жіночого підприємництва спостерігається економічний ріст. Україна повинна також скористатися цим досвідом. І ми, як організація підтримки бізнесу, у цьому допоможемо», - розповідає Бартків.
Експерти переконані, що якщо місцева влада не забезпечує режиму рівного доступу – місцева економіка не реалізує щонайменше половину свого потенціалу.
Наталія Карпенчук-Конопацька, керівниця Жіночої Ділової палати України, котра об’єднує понад 400 підприємливих жінок з усієї країни - повідомила, що на сьогодні жінки виконують 2/3 усієї роботи в світі. Однак, заробляють лише 1/10 частину всього доходу. Жінки володіють менше, аніж 1/100 усієї світової власності. Останній фактор, зокрема призводить до того, що жінкам набагато складніше взяти кредит через відсутність застави.
«В нашій державі історично так склалося, що всі великі корпорації очолюють чоловіки. Експерти порахували, що жінок серед менеджерів в Україні є всього 30%, власниць невеликого бізнесу – 28%. Коли ми говоримо про бізнес, то жінок асоціюємо саме з малим та мікробізнесом», - пояснює Наталія Карпенчук-Конопацька.
В Україні лише 6% жінок керують великим бізнесом. Йдеться про підприємства, які налічують понад 250 працівників.
«Аналітика міжнародних організацій свідчить про те, що при залученні жінок у компанії спостерігатимуть покращення бізнесових результатів в середньому на 20%. Такі компанії матимуть набагато більші темпи розвитку», - переконана керівниця Жіночої Ділової палати України.
Оксана Федорук, ініціаторка заходу та керівниця Івано-Франківської Жіночої Ділової Палати, наголосила, що такі заходи важливі для активізації економічного потенціалу жінок. Тому Палата й надалі планує організовувати подібні ініціативи та запрошує долучатися до спільноти жінок-підприємниць.
Довідково:
Івано-Франківська Жіноча Ділова Палата входить до мережі торгово-промислових палат України, місією якої є об’єднання представниць бізнесу, освіти, культури шляхом підтримки, навчання та професійного розвитку. Головна ціль – сприяти розвитку економічних можливостей для жінок, розвивати жіноче підприємництво та кар’єру. Розширюючи економічні можливості для жінок, ми посилюємо соціальну справедливість і сприяємо покращенню якості політики і подоланню бідності.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Жінки та бізнес: франківчанок навчатимуть, як розпочати власну справу
Як подолати кризу через COVID-19: комітет “Активні жінки” ІФТПП провів стратегічну сесію (ФОТО)