В Івано-Франківську відкрили велосезон (ФОТО)

У неділю, 21-го березня, в Івано-Франківську понад 40 роверистів офіційно відкрили сезон 2021 — здолали у велозаїзді понад 60 кілометрів рівнин, гір та бездоріжжя.

Про труднощі та особливості велотуру, важливість якісного спорядження, а також зародження і розвиток велоруху в місті поділилися учасники та організатори заїзду, передає Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати. 

Активний член велоруху Івано-Франківська із 10-річним стажем Володимир Семко розповідає, що в один бік їхали близько двох годин.

Загальний маршрут поїздки склав 50-70 км — залежить від того, хто де стартував і фінішував. Однак, завдяки легкому темпу навіть для непідготовлених людей цей кілометраж був нескладним.

"Взагалі у нас існують поїздки різних форматів. Хтось їздить бревети на 200, 300, 400, 600 та навіть 1 200 км, а хтось проїжджає 40-60 км поруч із домом. Для того й існує велоспільнота — щоб кожен міг знайти собі компанію відповідно до фізичних можливостей", — говорить Володимир Семко.

У 2017-му році чоловік переїхав жити в Лос-Анджелес і не був в Україні більше трьох років.

Позаяк до переїзду в США він був організатором відкриття і закриття велосезону, вирішив у такому ж форматі зустріти старих друзів.

Велосипедист об'їздив безліч куточків Прикарпаття, тому знає всі найцікавіші місця — для відкриття обрав одне з улюблених: "Завжди приємно повернутися туди, де був, адже з кожним таким місцем пов'язані теплі спогади. Цього разу ми їздили через Вовчинець в село Довге, воно розташоване в мальовничому місці біля річки Дністер".

У такі поїздки, каже Володимир Семко, потрібно брати насос, латки (ремонтний комплект), їжу, мати справний велосипед, одяг — до погоди, а, зважаючи на теперішню ситуацію, захисну маску.

Загалом у заїзді взяли участь трохи більше ніж 40 людей.

"Ми розуміємо, що ми в червоній зоні, і більш масовий захід провести не вийде. У наших велоспільнотах — сотні людей, тому довелося контролювати кількість охочих. Якщо згадати Велодень — подію, яку ми раніше організовували, — тоді учасників було більше двох тисяч, — розповідає Володимир Семко. — Сподіваюся, що пандемія скоро закінчиться, і ми зможемо провести справді великий велозахід. Франківськ — місто маленьке, але, мабуть, одне з "найбільш велосипедних" в Україні".

Особливість таких подій, ділиться Володимир Семко, у тому, що можна розділити задоволення, свої враження від катання з іншими: "Я зараз катаюся в Каліфорнії дуже красивими місцями, і єдине, чого мені бракує, — людей, які з тобою на одній хвилі. Тому дуже важливо підтримувати зв'язок з іншими велосипедистами".

Відкриття та закриття сезону організовують щороку, але у 2020-му їх не проводили через пандемію. Також, каже велосипедист, окрім офіційних заходів, існують щотижневі поїздки, які може організувати будь-який учасник велоспільноти. Долучитися до велопробігу можна через сторінки велоспільнот Franko Bicycle Club та Velo-Stalker — поїздки анонсуються на них.

"Також можна самому запропонувати маршрут і хтось обов'язково складе вам компанію, — каже Володимир Семко. — Кожна поїздка має рівень складності, і ви зможете обрати саме те, що підходить вам. Можете не хвилюватися: навіть якщо вам буде складно, ніхто вас не залишить. Для нас важливо, щоб людина відчувала підтримку велоспільноти, адже свого часу така підтримка була надана кожному з нас".

Одна з учасниць заїзду, велосипедистка-аматорка Наталія Масечко розповідає:

"Вирішила поїхати, бо перш за все — сонце, велосипед, погода, настрій, вихідний. Зараз великої можливості їхати дуже далеко немає, але є бажання рухатися, оскільки робота здебільшого сидяча. Знаючи, що там були мої знайомі, не було сумнівів, чи їхати чи ні".

Довгий маршрут на велосипеді Наталія Масечко долає вже вдруге, однак першого разу в один бік їхали електричкою, а на двоколісному поверталися назад. Велосипедистка каже, що під час підготовки до таких велотурів потрібно ретельно обирати спорядження:

"Скажімо, мій велосипед добре підходить до міського формату — він доволі важкий і, як би не здавалося, а вести важкий велосипед важче, ніж легкий, тому це для мене був виклик. Одначе плюс у тому, що їдеш не сам".

До слова, велорух у Франківську зародився ще у 2008-му році, однак більш масовим став у 2011-12-му роках.

"Ми росли і розвивалися, і з часом нас стало настільки багато, що почався поділ на тих, хто хоче більше спорту, більше кататися в горах, та тих, кого цікавить релаксова їзда та спілкування. Зараз існують два велоклуби — Velo-Stalker, з якого все починалося, та Franko Bicycle Club, який вийшов із нього і зараз організовує дуже багато цікавих велоподій. Але поділ на клуби — річ умовна: ми всі катаємося разом і дружимо багато років," — говорить Володимир Семко.

За словами голови велоклубу Franko Bicycle Club Юрія Симчича, цьогоріч франківські велоклуби організує чотири великі події. Зокрема, планують провести дві "двохсотки" — заїзди на 200 км, а також один заїзд на 300 км. Також проходитимуть перегони Franko 100 — потрібно подолати маршрут у 100 км.

Нагадаємо, Франківщина – перша в Україні матиме концепцію розвитку велосипедної інфраструктури.


Читайте також:

У Франківську запрацював велопрокат

Карантин вносить корективи: франківці масово пересідають на велосипеди (ВІДЕО)

Франківець розповів, як піднімався на велосипеді взимку на найвищу гору України (ФОТО)

Фотогалерея


24.03.2021 7140
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466