Восени, 9-12 вересня, в Івано-Франківську відбудеться літературний фестиваль-воркшоп для молодих письменників «Прописи».
Про це йдеться на сайті ЧИТОМО, передає Фіртка.
"Для десяти авторів та авторок, відібраних за конкурсом, Український ПЕН організує індивідуальні заняття з досвідченими менторами й менторками – Вікторією Амеліною, Галиною Крук, Тарасом Прохаськом та Ганною Улюрою. Лекції та воркшопи для учасників проведуть зокрема Лариса Денисенко, Роман Малиновський, Богдана Неборак і Тетяна Терен", - йдеться в анонсі.
Для широкої аудиторії в рамках «Прописів» запланована публічна програма, до якої долучиться, з-поміж інших імен, Юрій Андрухович. Куратором проєкту стане поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕН Остап Сливинський, координатором – перекладач, проєктний менеджер ПЕН Андрій Вахтель.
Також у межах «Прописів» заплановані подіумні розмови та сценічні читання, вечір мультимедійних та синтетичних проєктів та поетичний марафон. Вхід на всі події буде вільний.
"Фестиваль-воркшоп «Прописи» покликаний сприяти розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просування правозахисних цінностей ПЕН серед молодих авторів. Йдеться зокрема про захист свободи слова і самовираження та усвідомлення літераторами відповідальності за публічні слова і вчинки. Дослідженню ролі письменника у відстоюванні прав і свобод та функції літератури як рушія соціальних змін будуть присвячені окремі лекції та майстер-класи в рамках фестивалю", - додано в анонсі.
Додамо, що участь зможуть взяти дебютанти у сфері письменництва та літературної критики віком 18-35 років. Апліканти повинні мати щонайменше три художні чи критичні твори, опубліковані в інтернеті, медіа чи колективних збірках, однак ще не видати жодної книжки.
Дедлайн подачі заявок – 5 серпня 2021 року.
Довідково: "ПЕН" ("PEN") – це абревіатура, утворена від англійських слів "poets", "playwrights", "essayists" та "novelists" — "поети", "драматурги", "есеїсти" та "романісти". Англійською слово "pen" означає "ручка". ПЕН став однією з перших міжнародних правозахисних організацій, а також першим міжнародним об’єднанням письменників. Головні цінності ПЕН закріплені в його Хартії, яка була ратифікована 1948 року. ПЕН виступає проти будь-яких форм дискримінації та обмеження свободи слова, сприяє порозумінню між народами і захищає культурну спадщину людства.
Читайте також: