У Навчально-науковому інституті мистецтв Івано-Франківська викладачі та студенти шиють спальні мішки для українських воїнів. Працювати вони почали 25 лютого — на другий день повномасштабного вторгнення російських терористів.
Про це йдеться у репортажі Суспільного, передає Фіртка.
У мирний час у цій авдиторії інституту навчалися студенти, зараз тут — цех із виготовлення спальних мішків для українських воїнів. У приміщенні працюють викладачі та студенти, кожен із них має своє завдання. Хтось шиє, хтось робить заготовки, а хтось з’єднує їх шпильками для пошиття.
Доцентка кафедри дизайну Ганна Макогін розповідає, що ідея шити спальні мішки для воїнів виникла у перші дні повномасштабної війни.
"У соціальних мережах я прочитала, що іванофранківці зайнялися волонтерством, зокрема виготовлення спальників. Я зв’язалася з волонтеркою і домовилися про співпрацю", — сказала Ганна Макогін.
З її слів, спальники шиють 12 людей. Спочатку розкроюють, потім виготовляють деталі та зшивають їх.
Для пошиття спального мішка довелося трохи змінити параметри виробу, адже вони були розраховані лише для людини зростом до 180 см, розповідає доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва Надія Бабій. Зараз вона скріплює шпильками елементи для капюшона спальника.
"Він складається з дуже багатьох деталей: шнурків, фіксаторів, нижньої й верхньої частин, є ще утеплювач. Ми розподіляємося за тим, що можемо робити, і що важливо. Наприклад, зараз потрібно сколоти ці деталі — я сколюю. Не буде вистачати якихось планок — то організовую закрійну частину", — розповідає Надія Бабій
Тканину для виробу постачають волонтери. На один мішок йде до 2,5 м тканини.
Деталі спальника зшиває четвертокурсниця Олеся Попович. Дівчина каже, що долучилася до роботи з перших днів війни.
"Спочатку зшиваю основу, потім — замочок, капюшон. Це — перший і основний етап після розкрою. Загалом — процес не складний", — каже Олеся Попович.
У коридорі біля швейної майстерні на лекалах нарізають шматки тканини для спальних мішків. Після зшиття частини приносять сюди й накладають на них синтепон, розповідає професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Богдан Губаль
"Дуже важливо точно з’єднати лицеву і тильну сторону. Після цього потрібно правильно з’єднати із синтепоном, а далі — знову прошити його. Це — практично передостанній етап. Опісля, коли все зшите, потрібно прошити знову", — пояснює Богдан Губаль.
Готовий виріб передають волонтерам, а ті — відвозять їх українським захисникам.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)