У Франківську мешканці будинку на вулиці Січових Стрільців, 7 реставрують три балкони за власні гроші. Як розповів начальник відділу з питань охорони культурної спадщини Володимир Ідак, будинок є пам’яткою архітектури, однак грошей у міському бюджеті на його реставрацію немає.
Про це йдеться в сюжеті Суспільного, передає Фіртка.
Олександра Казимирова живе у будинку на вулиці Січових Стрільців з 1983 року. Каже, коли тут оселилася, балкон, який належить до її квартири, був аварійний.
"Вже коли зараз така ситуація, довелося нам шукати гроші, щоб зробити балкон, аби вберегти людей і себе так само від відповідальності. Я зараз на невеликій ставці, мама – пенсіонер. Це дуже великі гроші. 70 тисяч гривень не легко знайти", – каже жінка.
Зараз у будинку реставрують три балкони, розповідає голова ОСББ Людмила Яворська. Роботи підряднику оплачують мешканці.
"Наша міська влада говорить, що грошей немає. Робіть, що хочете. Тільки дає приписи, бо аварійний стан і може когось вбити. А згідно з новим законом, який діє з січня, якби щось відпало і вбило, відповідальність буде на ОСББ. Це нас простимулювало до проведення цих робіт. Якщо впаде з балкона, то відповідальність на власнику балкону. Усе, що є не балконом, робиться силами ОСББ. Так само під’їзд, арка, всередині є ще внутрішні балкони, які також жильці відновлюють власним коштом", – каже голова ОСББ.
Будинок на вулиці Січових Стрільців, 7 є пам’яткою архітектури. Йому понад 100 років, каже начальник відділу з питань охорони культурної спадщини міста Володимир Ідак.
"Ця програма не є безмежною в коштах. Вони обмежені, і ми не можемо осягнути все місто і всі об’єкти культурної спадщини. Обираємо ті об’єкти, які вкрай необхідні. Зараз уже є розуміння, що не може місто повністю фінансувати, бо є кілька об’єктів, які повністю місто профінансувало. Однозначно ми десь прагнемо, і у програмі так записано, до співфінансування. Місто буде йти назустріч тим ОСББ, які включаються у співфінансування", – каже Володимир Ідак.
За його словами, зараз у місті є понад 600 об’єктів, які є культурною спадщиною і більшість із них — потребують реставрації.
Читайте також: