У середмісті Івано-Франківська власники переобладнали приміщення бару і поселили там сім’ї переселенців з домашніми тваринами. Внаслідок перепрофілювання закладу вдалося облаштувати п’ять кімнат.
Власник бару Святослав Якібчук розповідає кореспондентці Суспільного, що у них із дружиною є три собаки, тому з власного досвіду знає, як людям із тваринами важко знайти місце, де б їх прийняли.
Тому у мережах Facebook та Instagram вони розмістили оголошення про те, що візьмуть на проживання людей з інших регіонів з домашніми улюбленцями.
"Зараз у нас проживають чотири сім’ї, але було ще три родини. Дві кімнати облаштували у самому закладі — це два зали бару. І є ще три кімнати, які ми обладнали додатково, там також можуть жити три сім’ї", — розповідає Святослав Якібчук.
Приміщення бару слугує й бомбосховищем під час оголошення повітряної тривоги, адже воно розташоване в цоколі. В кожній із п’яти кімнат є свій санвузол, у трьох – душ.
Також переселенці мають можливість користуватися кухнею та пральнею. З облаштуванням прихистку, зі слів Святослава, допомогли й волонтери, які привезли ковдри, постіль, деякий одяг для переселенців та продукти.
Тетяна приїхала в Івано-Франківськ з Білої Церкви разом зі своїми чотирма собаками. Про цей прихисток дізнався її чоловік, який сконтактував з власниками закладу. Адже залишатися у своєму місті, каже жінка, на той час вже було неспокійно – його обстрілювали крилатими ракетами. Одна з них впала неподалік їхнього дому. Мешкає сім’я тут від початку березня.
"Ми усіх собак посадили в бокси, зібрали корм, який у нас був, все приладдя, якісь свої речі й приїхали. Дорога була не дуже легкою, бо це — майже 600 км. Тваринам було складно, вони не дуже в нас звикли подорожувати, ну нічого – доїхали", — розповідає Тетяна.
Місяць у прихистку живе і Світлана зі своїм сином та кішкою. Переїхали вони з Житомира. Жінка каже, що тут відчувають себе у безпеці та дякують власникам закладу, які їх прийняли.
"Майже кожен день прилітало в Житомир. У бомбосховище бігати нереально. Ми тиждень не роздягалися – були одягнені вдень і вночі, спали на застелених ліжках. П’ять-сім сирен у день. Було дуже страшно", — пригадує Світлана.
Зараз у прихистку живуть чотири сім’ї. Ще одна має приїхати згодом.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, скільки внутрішньо переміщених осіб стали на облік у військкомат
Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін