В Івано-Франківській обласній лікарні тимчасово згортають два відділення для пацієнтів з COVID (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні тимчасово згортають два відділення, де лікують хворих на COVID-19. Усе через те, що заповненість ліжко-місць у медзакладі знизилася. Наразі в лікарні на стаціонарі лежать 50 пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

Про це Суспільному Карпати розповів завідувач ендокринологічного відділення Володимир Гаврилюк, пише Фіртка.

В цьому відділенні обласної лікарні протягом чотирьох із половиною місяців перебували хворі на COVID-19. Учора звідси виписали останніх пацієнтів. А сьогодні у палатах проводять дезінфекцію.

За словами Володимира Гаврилюка, вже із понеділка сюди планово госпіталізовуватимуть на лікування хворих із порушенням ендокринної системи. Однак, у разі зростання захворюваності на COVID-19, відділення знову перепрофілюють.

"В основному ми відфільтровували тих пацієнтів, які хворіють на цукровий діабет, оскільки ми спеціалізуємося на його лікуванні. А таких пацієнтів тут було багато. Від 40 до 50 пацієнтів на місяць ми надавали необхідну спеціалізовану допомогу. А на піку пандемії — у лютому та березні — навіть до 75 пацієнтів за місяць", — розповів завідувач відділення.

У лікарні під час другої хвилі COVID-19 для пацієнтів розгорнули чотири відділення на 160 ліжко-місць.

Поки Прикарпаття у "жовтій" карантинній зоні, хворих на коронавірус госпіталізовуватимуть до двох відділень. Зменшується навантаженість і на медичний персонал.

Медсестра ендокринологічного відділення Діана Довган розповідає, що протягом останніх місяців доводилося працювати по 12 годин. Зараз зміна триватиме – вісім.

"Ми змінювали засоби індивідуального захисту практично після кожного контакту з хворими. Важко було, тому що дуже душно. Щиток, він дуже запотіває, коли працюєш з пацієнтами. Важко дихати. Загалом було важко працювати", – розповідає медсестра.

За час пандемії в обласній лікарні збільшилася й кількість медичних відходів. Щомісяця тут збирають близько тонни сміття, розповідає помічниця лікаря-епідеміолога Ольга Курилець.

Засоби індивідуального захисту, спецодяг медпрацівників та використане медичне обладнання тут сортують і зберігають окремо до утилізації.

У кожному відділенні, де лікують хворих на COVID-19, є для цього контейнери. Далі продезінфіковані відходи відносять до спеціального пункту збору.

"Це всі відходи. Вони належать до категорії В, тобто, які можуть бути небезпечними, і всі вони покидають заклад знезараженими. Тобто, це відбувалося на місцях утворення – сортується та одразу знезаражується дезсередниками хімічними, оскільки ми не маємо можливості використовувати фізичні чи інші методи знезараження. За час епідемії COVID зрозуміло, що медичні відходи збільшилися в кількості, тому що почали частіше використовувати засоби індивідуального захисту, рукавички, маски, бахіли, халати, костюми" – каже Ольга Курилець.

За її словами, утилізують медичні відходи на спеціалізованому підприємстві в Одесі.


Станом на 16 квітня в Івано-Франківській області протягом попередньої доби зареєстровано 150 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Медики очікують нового спалаху захворювання на Прикарпатті після Великодніх свят.

У п'ятницю відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому вирішили вивести Франківщину з "червоної" зони.

До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.

Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.


Читайте також:

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення

Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися

У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19


16.04.2021 1657 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2021.04.17, 00:31

Дорогою ціною переборює хвилю пандемії область. Вакцинуватись для остаточної перемоги. А жертви сотні людей цієї хвилі наслідок відсталості у медицині і загалом. На Європу слід рівнятись, а не тоталітарні. Європа завдяки вакцинації уже на порозі перемоги над коронавірусом. У всій Британій з 50% охопленням вакцинацією біля 10 людей в добу помирає, а не 450 як в Україні. Більше вакцинуватись.

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2866
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3497
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

966
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3939 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471